poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Służebność dojazdu czy władz Cedyni?

Służebność dojazdu czy władz Cedyni?

Służebność dojazdu czy władz Cedyni?
Data publikacji: 2018-09-21 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 1784 352273

Dziesiątego września br. Prokuratura Rejonowa w Gryfinie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niegospodarności przez burmistrza Cedyni Gabrielę Kotowicz. Stało się to po wpłynięciu doniesienia od Stowarzyszenia „Dla gminy Cedynia”. Sprawa dotyczy działki nr 239/34 w Osinowie Dolnym, jednej z najbardziej atrakcyjnych w tej przygranicznej miejscowości, która powinna przynosić gminie milionowe dochody, a od trzech lat leży odłogiem. Położona jest tuż koło granicy z Niemcami w sąsiedztwie targowiska „Oder Center”, którego właścicielem jest niemiecki biznesmen Heinz Müller. Wie on doskonale o tym, że nowy dzierżawca działki byłby dla niego konkurencją. Tyle tylko, że od lat Müller korzysta z gminnej działki, przez którą prowadzi dojazd do jego stacji paliw.

Przez wiele lat stacja paliw Poltank (początkowo była w barwach firmy paliwowej ARAL) w Osinowie Dolnym nie spełniała wymagań polskich przepisów, ale Müller czynił wszystko, by jej nie zamknąć. Od decyzji o zamknięciu odwoływał się gdzie tylko się dało, aż w końcu dostosował się do obowiązujących w Polsce przepisów. Stacja działa nadal, a dojazd do niej prowadzi od wielu lat przez gminną działkę, z czego gmina nie ma ani złotówki. Ba, burmistrz Kotowicz nie widzi w tym nic złego, gdyż twierdzi, że „przedmiotowa nieruchomość jest powszechnie dostępna. Korzystały i nadal korzystają z powszechnej dostępności nieruchomości osoby, których identyfikacja nie jest możliwa”. Nie jest to prawda, gdyż klienci targowiska dojeżdżają autami drogą widoczną po lewej stronie na zdjęciu i nikt z klientów targowiska nie przejeżdża przez teren stacji. Bo legalna droga prowadząca na stację Poltanku jest po lewej, a nie na wprost przez gminną działkę, z czego gmina od lat nie ma żadnych korzyści.

Po wielu naszych krytycznych artykułach burmistrz Kotowicz postanowiła sprawę zalegalizować.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 21 września 2018 r.

 Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Na zdjęciu: Dojazd do stacji paliw prowadzi po fragmencie działki należącej do gminy, która nie zarobiła na tym ani grosza. Właściwa droga jest po lewej stronie.

 

Służebność dojazdu czy władz Cedyni?

Komentarze

mieszkaniec
Kolejny przekręt w Cedyni. A co na CBA?
2018-09-22 09:55:08
kantpol
Zapraszamy kotowicz do Piaskòw. Gdzie jest droga obiecana 4 lata tmu, gdzie nasza świetlica? A niemcowi wchodzi w 4. litery. U nas głosòw gabi nie dostanie
2018-09-21 15:37:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Reni Charkiewicz

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie