poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Cedyni nadal dzieją się cuda

W Cedyni nadal dzieją się cuda

W Cedyni nadal dzieją się cuda
Data publikacji: 2017-04-15 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:38
Wywietleń: 2588 239759

Przewodniczący rady powiatu gryfińskiego i szef powiatowych struktur PO mieszka w popegeerowskich czworakach, chociaż – jak sam twierdzi – uznawany jest za najbogatszego radnego i może poszczycić się majątkiem w postaci kilku nieruchomości wartych ok. 3,5 mln zł. Tyle tylko, że bywało tak, że na koniec roku nie miał na koncie i w kieszeni ani jednego grosza. Tak przynajmniej wynika z jego oświadczenia majątkowego chociażby za rok 2014.

Tomasz Siergiej, bo to o nim mowa, jest nie tylko radnym i członkiem zarządu powiatu, ale także dyrektorem spółki Canpol, która prowadzi działalność na targowisku w Osinowie Dolnym. Przypomnijmy, że w grudniu 2016 roku na targowisku Canpolu wybuchł potężny pożar spowodowany przez wybuch fajerwerków. Ogień zniszczył wiele kontenerów, które – jak się potem okazało – stały na pasie przeznaczonym na zieleń, czyli niezgodnie z planem zagospodarowania. Po pożarze ponownie tam stanęły, ale całkiem nowe.

Burmistrz Gabriela Kotowicz w piśmie przesłanym do redakcji stwierdziła, że „zakaz zabudowy na obszarze oznaczonym symbolem 7KS/ZI dotyczy wyłącznie lokalizacji nowych obiektów budowlanych”. Przecież wszyscy wiedzą, że po pożarze kontenery zostały wywiezione, a na ich miejsce postawiono nowe! Była to więc klasyczna inwestycja polegająca na budowie nowych obiektów, co było niezgodne z uchwałą Rady Miejskiej!

Nikt nie zareagował: ani burmistrz Cedyni, ani nadzór budowlany, ani też starostwo. A przecież ktoś musiał wydać zgodę na ponowne wybudowanie nowych obiektów, ale jakoś nie dostrzegł, że tam ma być zieleń, a nie handel. Może w końcu ktoś zechce się temu przyjrzeć, bo burmistrz sprawy nie dostrzega.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 14 kwietnia 2017 r.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

aaddaaa
Jak można przymykać oko na kogoś kto stawia sobie budowle nielegalnie.Wszyscy tak by chcieli..Same kur.... i złodzieje !!! Mam nadzieję że się wezmą za to i dopieprzą jeszcze kary.
2017-04-16 15:01:43
ada
skoro oni mogli postawić to niech wszyscy sobie gdzie chcą też stawiają..Tak rozumiana jest równość. Same kur,,, i złodzieje.
2017-04-16 14:59:08
Obs.ryver
Dajcie ludziom żyć! Z czego ta Cedynia ma czerpać dochody? Ludzie sami sobie organizują miejsca pracy,bo tzw. Urzędy Pracy są tylko dla statystyki potrzebnej następnym urzędasom. Pan Prezydent Lech Wałęsa powiedział"Bierzcie sprawy w swoje ręce!". To są święte słowa!!! Obecne kajdaniarskie "władze" ograniczają nas i nasze prawa w sposób tragicznie absurdalny!Nawet nie ma gdzie się odwołać, bo zniszczyli Trybunał Konstytucyjny a i samą Konstytucję chcą przerobić na kacze kopyto!
2017-04-16 12:47:09
Jeż!
Panie Obserwator red. Kwiatkowski pisze na zlecenie p. Tomasza Siergieja i układu Cedyńskiego, którego ponoć nie ma i nie było a kto sądzi inaczej jest w oparach absurdu według byłego prezydenta Komorowskiego.
2017-04-15 18:16:29
czytelnik
Widocznie ludziom którzy tam sprzedają swój towar to odpowiada. Po co te sensacje. Martwic sie powinny firmy ubezpieczeniowe jeżeli ktos ubezpieczyl towar.
2017-04-15 16:22:55
Obserwator
Jak zwykle pan Kwiatkowski :-) ciekawe na czyje zlecenie tym razem artykuł ;-) wyczuwam diabelskie dłonie...
2017-04-15 14:16:21
yaku
Gdy w grę wchodzi Kaska to dla Bogackich przepisy schodzą do podziemi
2017-04-15 10:29:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Reni Charkiewicz

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie