czwartek, 24 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > W Cedyni nadal dzieją się cuda

W Cedyni nadal dzieją się cuda

W Cedyni nadal dzieją się cuda
Data publikacji: 2017-04-15 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:38
Wywietleń: 2438 239759

Przewodniczący rady powiatu gryfińskiego i szef powiatowych struktur PO mieszka w popegeerowskich czworakach, chociaż – jak sam twierdzi – uznawany jest za najbogatszego radnego i może poszczycić się majątkiem w postaci kilku nieruchomości wartych ok. 3,5 mln zł. Tyle tylko, że bywało tak, że na koniec roku nie miał na koncie i w kieszeni ani jednego grosza. Tak przynajmniej wynika z jego oświadczenia majątkowego chociażby za rok 2014.

Tomasz Siergiej, bo to o nim mowa, jest nie tylko radnym i członkiem zarządu powiatu, ale także dyrektorem spółki Canpol, która prowadzi działalność na targowisku w Osinowie Dolnym. Przypomnijmy, że w grudniu 2016 roku na targowisku Canpolu wybuchł potężny pożar spowodowany przez wybuch fajerwerków. Ogień zniszczył wiele kontenerów, które – jak się potem okazało – stały na pasie przeznaczonym na zieleń, czyli niezgodnie z planem zagospodarowania. Po pożarze ponownie tam stanęły, ale całkiem nowe.

Burmistrz Gabriela Kotowicz w piśmie przesłanym do redakcji stwierdziła, że „zakaz zabudowy na obszarze oznaczonym symbolem 7KS/ZI dotyczy wyłącznie lokalizacji nowych obiektów budowlanych”. Przecież wszyscy wiedzą, że po pożarze kontenery zostały wywiezione, a na ich miejsce postawiono nowe! Była to więc klasyczna inwestycja polegająca na budowie nowych obiektów, co było niezgodne z uchwałą Rady Miejskiej!

Nikt nie zareagował: ani burmistrz Cedyni, ani nadzór budowlany, ani też starostwo. A przecież ktoś musiał wydać zgodę na ponowne wybudowanie nowych obiektów, ale jakoś nie dostrzegł, że tam ma być zieleń, a nie handel. Może w końcu ktoś zechce się temu przyjrzeć, bo burmistrz sprawy nie dostrzega.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 14 kwietnia 2017 r.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

aaddaaa
Jak można przymykać oko na kogoś kto stawia sobie budowle nielegalnie.Wszyscy tak by chcieli..Same kur.... i złodzieje !!! Mam nadzieję że się wezmą za to i dopieprzą jeszcze kary.
2017-04-16 15:01:43
ada
skoro oni mogli postawić to niech wszyscy sobie gdzie chcą też stawiają..Tak rozumiana jest równość. Same kur,,, i złodzieje.
2017-04-16 14:59:08
Obs.ryver
Dajcie ludziom żyć! Z czego ta Cedynia ma czerpać dochody? Ludzie sami sobie organizują miejsca pracy,bo tzw. Urzędy Pracy są tylko dla statystyki potrzebnej następnym urzędasom. Pan Prezydent Lech Wałęsa powiedział"Bierzcie sprawy w swoje ręce!". To są święte słowa!!! Obecne kajdaniarskie "władze" ograniczają nas i nasze prawa w sposób tragicznie absurdalny!Nawet nie ma gdzie się odwołać, bo zniszczyli Trybunał Konstytucyjny a i samą Konstytucję chcą przerobić na kacze kopyto!
2017-04-16 12:47:09
Jeż!
Panie Obserwator red. Kwiatkowski pisze na zlecenie p. Tomasza Siergieja i układu Cedyńskiego, którego ponoć nie ma i nie było a kto sądzi inaczej jest w oparach absurdu według byłego prezydenta Komorowskiego.
2017-04-15 18:16:29
czytelnik
Widocznie ludziom którzy tam sprzedają swój towar to odpowiada. Po co te sensacje. Martwic sie powinny firmy ubezpieczeniowe jeżeli ktos ubezpieczyl towar.
2017-04-15 16:22:55
Obserwator
Jak zwykle pan Kwiatkowski :-) ciekawe na czyje zlecenie tym razem artykuł ;-) wyczuwam diabelskie dłonie...
2017-04-15 14:16:21
yaku
Gdy w grę wchodzi Kaska to dla Bogackich przepisy schodzą do podziemi
2017-04-15 10:29:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie