Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Brakuje kandydatów do rad osiedli. Ogłosili dodatkowy nabór

Data publikacji: 19 marca 2019 r. 17:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Brakuje kandydatów do rad osiedli. Ogłosili dodatkowy nabór
 

862 osoby chce zostać radnym osiedlowym. W związku z niewystarczającą liczbą chętnych Miejska Komisja Wyborcza przedłużyła termin składania zgłoszeń kandydatów do sześciu Rad Osiedli.

Dodatkowym naborem objęte zostały następujące Rady:

1. Osiedle Golęcino - Gocław
2. Osiedle Łękno
3. Osiedle Międzyodrze Wyspa Pucka
4. Osiedle Nowe Miasto
5. Osiedle Osów
6. Osiedle Śródmieście Zachód

Ostateczny termin zgłaszania kandydatów do tych Rad mija 21 marca o godz. 15.00 Zgłoszenia przyjmuje Miejska Komisja Wyborcza w Urzędzie Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1, pok. 159 (prawe skrzydło).

Kandydatem do Rady Osiedla może być każda osoba, która ukończyła 18 lat, jest obywatelem polskim, jest ujęta w rejestrze wyborców Miasta Szczecin i mieszka na terenie osiedla, które chce reprezentować.

Kandydatów na członków swojej Rady Osiedla może zgłosić każdy mieszkaniec tego osiedla, chętni mogą również zgłaszać się samodzielnie. Zgłoszenia przyjmowane są w formie pisemnej. Muszą zawierać: imię i nazwisko kandydata, nr PESEL, wykształcenie, zawód, adres i numer telefonu. Do każdego zgłoszenia należy dołączyć pisemne oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie. Zgłoszenie musi być również poparte podpisami co najmniej dwudziestu mieszkańców danego osiedla, posiadających prawo wybierania.

(m)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zdumiony
2019-03-20 18:53:44
Do Szczecina dotarła "Białoruś". Zmiana ordynacji polegająca na głosowaniu blokami na jednocześnie kilka osób, jako żywo wzięte z minionej epoki. Jeszcze pamiętam Front Jedności Narodu !!! A tak prezydenckie grupy klakierów pozostaną w radach. Nikt, przy zdrowych zmysłach, w pojedynkę nie zgłosi się. Tylko, czy o to chodzi w tych wyborach ??? "Partyjniactwo" sięgnęło dna .... i tylko bąbelki. A Szczecin staje się powoli najbrudniejszym miastem Polski. Gratuluję "gospodarzowi". Tylko, czy on się nim czuje ?
Tylko biedronka nie ma ogonka. Likwidacja???
2019-03-20 11:36:10
W Podjuchach jest super rada. Odkąd przewodniczącym jest Bezpartyjny z zaplecza politycznego Piotra Krzystka, osiedle dostało gigantyczne kilkudziesięciomilionowe środki, o których inne plujące na prezydenta Krzystka rady osiedla mogą tylko pomarzyć. Teraz przy kościele powstaje plac zabaw oraz plac na imprezy organizowane wspólnie przez Kościół, radę osiedla i bezpartyjnych polityków z rady miasta, którzy bardzo dobrze, że są jednocześnie w radzie parafialnej. Tak. Tą cudowną osobistością jest Maciej Szyszko. Rada osiedla ujawniła też, że pobliska Biedronka wg dalekosiężnych planów jest obiektem tymczasowym, także chyba za jakiś czas będzie zlikwidowana, razem z targowiskiem. W okolicy ma powstać dalszy ciąg placu zabaw. Bo przecież nie może być pijaków przy kościele i nowym placu zabaw. Tu mamy protokół http://podjuchy.osiedla.szczecin.pl/sites/default/files/protokol/Protokół-nr-70-12.12.2018 (1).pdf "Wniosek Rady Osiedla Podjuchy ma związek z naruszeniem granic inwestycji Parku Wolności w Podjuchach (fragment działki 19/6 z obrębu 4113) przez inwestycję zewnętrzną (rozbudowa sklepu i otoczenia handlowego Biedronka) realizowaną przez inwestora Jeronimo Martins Polska SA. Budowa Parku Wolności Podjuchy ma charakter pierwszego etapu strategicznego zamierzenia rewitalizacji centrum osiedla. Ściśle kolizyjny obszar ma wymiar bardzo ważnego!!! zielonego przesmyku!!! w kierunku dalszego etapu rewitalizacji obejmującego obszar targowiska i okolic objętych kwartałem ulic: Karpia, Metalowa i Szlamowa. Budowa Parku Wolności w Podjuchach ugruntowana jest mocnym!!! prawem do dysponowania terenu i pozwoleniem na budowę wydanym przez Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta w Szczecinie!!! ... Kolizyjna inwestycja w części przewidzianej pod budowę parkingu dla klientów narusza prawo własności gminy Szczecin. Odnosi się do obiektu określanego w dalekosiężnych!!! zapisach planistycznych jako tymczasowy!!!!!!!! (pawilon handlowy). Przede wszystkim ingeruje, a w części uniemożliwia równoległe i pierwsze czasowo, zagospodarowanie parku zgodnie z projektem i administracyjnymi pozwoleniami. ... Dlatego analizując pełny, przedstawiony tu kontekst spornej sytuacji, Rada Osiedla Podjuchy wnosi o utrzymanie wypracowanych i ujętych w pozwoleniu na budowę Parku Wolności zapisów." No to kiedy likwidacja biedronki w Podjuchach?
Kumoterstwo w radach osiedla?
2019-03-20 11:34:02
Ciekawe czy niejaki radny osiedlowy z Podjuch Jarosław Warchoł nadal będzie otrzymywać intratne zlecenia na dziesiątki tysięcy złotych. Po tym jak został radnym otrzymał już ponad 21858zł. Wcześniej nie dostawał zamówień z urzędu. To jest właśnie wypaczona etyka radnych osiedlowych. Dlaczego przewodniczący rady osiedla Podjuchy i jednocześnie radny miejski Maciej Szyszko do tego dopuszcza? No cóż, z urzędu miasta dla organizacji pozarządowych, w których zasiada radny Maciej Szyszko płyną jeszcze grubsze pieniądze, liczone już nie w dziesiątkach tysięcy, a w milionach złotych, uszczuplając środki dla innych nieupolitycznionych stowarzyszeń. Bo co to za żałosne organizacje pozarządowe, w których zasiada wielkiej arogancji polityk należący do para-partii „”Bezpartyjni Piotra Krzystka”, którym to organizacjom pieniądze rozdaje kierujący urzędem miasta prezydent Piotr Krzystek z tego samego „Bezpartyjnego” obozu politycznego?!
Podjuchy
2019-03-20 11:30:59
W takich Podjuchach wystarczy, że banda radnych ze swoimi rodzinami sama na siebie zagłosuje i już każdy na starcie ma kilkadziesiąt głosów. Bo grupa wzajemnej adoracji sama na siebie zagłosowała. Mieszkańcy nie muszą iść do wyborów, bo władza wybierze się sama.
:)
2019-03-19 19:30:00
jak by płacili cos lub cos lepiej to chetnych byloby wincej ,rada osiedla to trampolina do rady miasta itd.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA