Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Osiedla czekają

Data publikacji: 18 marca 2019 r. 20:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Osiedla czekają
Od aktywności osiedlowych radnych i ich zaangażowania zależy, czy w danej dzielnicy są realizowane pomysły mieszkańców. Te małe, i te największe.  

O godz. 15 w poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatów do rad osiedli. Wybory odbędą się 7 kwietnia. Już wiadomo, że o 567 mandatów ubiega się ponad 800 chętnych. Trwa weryfikacja zgłoszeń. Po jej zakończeniu na stronie wybory.osiedla.szczecin.pl zostanie opublikowana pełna lista kandydatów.

- By lepiej przedstawić sylwetki kandydatów na członków rad osiedla, zachęcamy wszystkie osoby, których zgłoszenia wpłynęły, do wypełnienia ankiety oraz przesłania jej wraz ze swoim zdjęciem najpóźniej do 22 marca  - mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Informacje te można przesyłać na adres: wyboryosiedla@um.szczecin.pl

Ma to być nie tylko okazja do prezentacji kandydata, ale również pomoc dla mieszkańców Szczecina w wyborze reprezentantów osiedli.

W krótkiej ankiecie kandydaci oprócz przedstawienia się powinni także napisać, jakie są ich zdaniem trzy najważniejsze problemy osiedla, którymi chcą się zająć, oraz podać trzy powody, dla których chcą zostać radnym.

Po weryfikacji zgłoszonych kandydatur będzie wiadomo, ilu kandydatów chce zostać radnymi w swojej dzielnicy i czy w każdej wybory się odbędą. Zdarzało się bowiem, że liczba kandydatów była równa liczbie miejsc w radzie i wyborów nie przeprowadzano. W Szczecinie działa 37 RO. W 35 o losach osiedla będzie decydować po 15 radnych, a tam, gdzie liczba mieszkańców przekracza 20 tys., czyli na Pogodnie i Gumieńcach, radnych będzie 21.

Rada osiedla jest łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a miejskimi urzędnikami. Przekazuje wnioski m.in. do budżetu miasta, decyduje o inwestycjach na swoim terenie. Nowością będzie budżet w wysokości 1 mln zł do wykorzystania w ciągu 5 lat kadencji. ©℗

Tomasz Tokarzewski

Fot. RO Gumieńce

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA