sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Osiedla czekają

Osiedla czekają

Osiedla czekają
Data publikacji: 2019-03-18 20:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 805 381139

O godz. 15 w poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatów do rad osiedli. Wybory odbędą się 7 kwietnia. Już wiadomo, że o 567 mandatów ubiega się ponad 800 chętnych. Trwa weryfikacja zgłoszeń. Po jej zakończeniu na stronie wybory.osiedla.szczecin.pl zostanie opublikowana pełna lista kandydatów.

- By lepiej przedstawić sylwetki kandydatów na członków rad osiedla, zachęcamy wszystkie osoby, których zgłoszenia wpłynęły, do wypełnienia ankiety oraz przesłania jej wraz ze swoim zdjęciem najpóźniej do 22 marca  - mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Informacje te można przesyłać na adres: wyboryosiedla@um.szczecin.pl

Ma to być nie tylko okazja do prezentacji kandydata, ale również pomoc dla mieszkańców Szczecina w wyborze reprezentantów osiedli.

W krótkiej ankiecie kandydaci oprócz przedstawienia się powinni także napisać, jakie są ich zdaniem trzy najważniejsze problemy osiedla, którymi chcą się zająć, oraz podać trzy powody, dla których chcą zostać radnym.

Po weryfikacji zgłoszonych kandydatur będzie wiadomo, ilu kandydatów chce zostać radnymi w swojej dzielnicy i czy w każdej wybory się odbędą. Zdarzało się bowiem, że liczba kandydatów była równa liczbie miejsc w radzie i wyborów nie przeprowadzano. W Szczecinie działa 37 RO. W 35 o losach osiedla będzie decydować po 15 radnych, a tam, gdzie liczba mieszkańców przekracza 20 tys., czyli na Pogodnie i Gumieńcach, radnych będzie 21.

Rada osiedla jest łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a miejskimi urzędnikami. Przekazuje wnioski m.in. do budżetu miasta, decyduje o inwestycjach na swoim terenie. Nowością będzie budżet w wysokości 1 mln zł do wykorzystania w ciągu 5 lat kadencji. ©℗

Tomasz Tokarzewski

Fot. RO Gumieńce

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie