poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie

„Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie [GALERIA]

„Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie
Data publikacji: 2019-07-06 10:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 14:17
Wywietleń: 1356 401159

Po blisko 10 latach nieobecności polscy żołnierze wracają pełnić służbę w Libanie w misji UNIFIL (United Nations Interim Force in Lebanon). Główną siłą naszego kontyngentu będzie 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina.

W 2009 roku, ze względu na duże zaangażowanie w operacje NATO w Afganistanie i Iraku, polski rząd zdecydował o wycofaniu żołnierzy z misji pod egidą ONZ, w tym także ze wzgórz Golan i Libanu. Na Bliski Wschód wrócą jesienią br. Główną siłą naszego kontyngentu będzie 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. Do kraju cedrów wyjedzie z niej kompania zmotoryzowana – ponad 200 żołnierzy plus transportery opancerzone Rosomak.

Polacy wyruszą jesienią, by w listopadzie osiągnąć już gotowość operacyjną.

– Naszą bazą będzie Patrol Base West. Zajmiemy także wysunięty posterunek w sektorze pod dowództwem wojsk irlandzkich – mówi gen. dyw. Maciej Jabłoński, dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. – Dowódca kontyngentu odbył już rekonesans w miejscach, w których będą stacjonowali nasi żołnierze. 

Nim jednak żołnierze "Błękitnej Brygady" wyruszą w rejon misji czeka ich wiele ćwiczeń, przygotowań i szkoleń. Przed kilkoma dniami np. "misjonarze" 12 BZ brali udział w zajęciach, podczas których m.in. sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie postępowania z osobami zatrzymanymi, rozpoznaniem miejsca niebezpiecznego czy reakcji na kontakt ogniowy. Doskonalili też czynności z przygotowania do pracy radiostacji i nawiązania łączności oraz ewakuacji rannego.

Do zadań polskiego kontyngentu będzie należało monitorowanie strefy położonej przy granicy Izraela, na spornym terenie, gdzie wybuchają konflikty między ludnością obu krajów.

(g)

Fot. st. chor. sztab. Artur Walento

„Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie „Błękitna Brygada” szykuje się do misji na Bliskim Wschodzie

Komentarze

A po co My az tam...?
Bysmy pozniej mieli placic Rodzinie Odszkodowania... bo zginal jakis czy kilku Izraelczykow ! Nauczka z lat 1939-1945 nie powinna pojsc w Las...!!
2019-07-06 23:14:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie