środa, 08 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kobiety w szeregach „Błękitnej”

Kobiety w szeregach „Błękitnej” [GALERIA]

Kobiety w szeregach „Błękitnej”
Data publikacji: 2019-03-08 20:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 849 379440

Z powodzeniem łamią stereotyp i udowadniają, że są tak samo dobrze wyszkolonymi oraz zaangażowanymi żołnierzami jak mężczyźni, a postawione zadania realizują terminowo i na wysokim poziomie. W 12 Brygadzie Zmechanizowanej jest prawie 300 żołnierzy płci żeńskiej.

Kobiety piastują w "Błękitnej" nie tylko stanowiska sztabowe, ale również dowódcze i bojowe. Chociaż przyznają, że początki były trudne, jednak z biegiem czasu mężczyźni przekonali się do ich profesjonalizmu.

- Moim zdaniem jest wiele kobiet, które świetnie sprawdzają się na różnych stanowiskach. Dodatkowo uczestnicząc w różnych zawodach realizują swoje pasje, a także udowadniają, że są w stanie połączyć kilka rzeczy jednocześnie – służbę i zainteresowania – mówi szer. Agnieszka Alabrudzińska-Rychter.

Mężczyźni już dawno przyzwyczaili się do współpracy z kobietami wykonującymi obowiązki na stanowiskach strzelców karabinów maszynowych, kierowców czy łącznościowców.

- Służba Ojczyźnie to powołanie. Żołnierza z krwi i kości nie determinuje płeć. To wartości wyniesione z domu rodzinnego, charakter, chęć doskonalenia czynią z nas wartościowy materiał na wojownika. Historia wiele razy pokazała, jak wielka siła drzemie w kobietach – twierdzi kierowca pływającego transportera PTS-M, starszy szeregowy Jolanta Jarchańska z 2 stargardzkiego batalionu saperów.

Swoją sumienną służbą wojskową, pełną zaangażowania, inicjatywy oraz kreatywności, każdego dnia udowadniają, że kobiety w szeregach „Błękitnej” Brygady stanowią ogromny potencjał.

(g)

Fot. por. Błażej Łukaszewski

Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej”

Komentarze

Lalo
W ramionach takich wojowniczek czuję się najbezpieczniej.
2019-03-08 23:14:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie