środa, 18 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kobiety w szeregach „Błękitnej”

Kobiety w szeregach „Błękitnej” [GALERIA]

Kobiety w szeregach „Błękitnej”
Data publikacji: 2019-03-08 20:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 745 379440

Z powodzeniem łamią stereotyp i udowadniają, że są tak samo dobrze wyszkolonymi oraz zaangażowanymi żołnierzami jak mężczyźni, a postawione zadania realizują terminowo i na wysokim poziomie. W 12 Brygadzie Zmechanizowanej jest prawie 300 żołnierzy płci żeńskiej.

Kobiety piastują w "Błękitnej" nie tylko stanowiska sztabowe, ale również dowódcze i bojowe. Chociaż przyznają, że początki były trudne, jednak z biegiem czasu mężczyźni przekonali się do ich profesjonalizmu.

- Moim zdaniem jest wiele kobiet, które świetnie sprawdzają się na różnych stanowiskach. Dodatkowo uczestnicząc w różnych zawodach realizują swoje pasje, a także udowadniają, że są w stanie połączyć kilka rzeczy jednocześnie – służbę i zainteresowania – mówi szer. Agnieszka Alabrudzińska-Rychter.

Mężczyźni już dawno przyzwyczaili się do współpracy z kobietami wykonującymi obowiązki na stanowiskach strzelców karabinów maszynowych, kierowców czy łącznościowców.

- Służba Ojczyźnie to powołanie. Żołnierza z krwi i kości nie determinuje płeć. To wartości wyniesione z domu rodzinnego, charakter, chęć doskonalenia czynią z nas wartościowy materiał na wojownika. Historia wiele razy pokazała, jak wielka siła drzemie w kobietach – twierdzi kierowca pływającego transportera PTS-M, starszy szeregowy Jolanta Jarchańska z 2 stargardzkiego batalionu saperów.

Swoją sumienną służbą wojskową, pełną zaangażowania, inicjatywy oraz kreatywności, każdego dnia udowadniają, że kobiety w szeregach „Błękitnej” Brygady stanowią ogromny potencjał.

(g)

Fot. por. Błażej Łukaszewski

Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej” Kobiety w szeregach „Błękitnej”

Komentarze

Lalo
W ramionach takich wojowniczek czuję się najbezpieczniej.
2019-03-08 23:14:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie