Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kobiety w szeregach „Błękitnej” [GALERIA]

Data publikacji: 08 marca 2019 r. 20:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Kobiety w szeregach „Błękitnej”
 

Z powodzeniem łamią stereotyp i udowadniają, że są tak samo dobrze wyszkolonymi oraz zaangażowanymi żołnierzami jak mężczyźni, a postawione zadania realizują terminowo i na wysokim poziomie. W 12 Brygadzie Zmechanizowanej jest prawie 300 żołnierzy płci żeńskiej.

Kobiety piastują w "Błękitnej" nie tylko stanowiska sztabowe, ale również dowódcze i bojowe. Chociaż przyznają, że początki były trudne, jednak z biegiem czasu mężczyźni przekonali się do ich profesjonalizmu.

- Moim zdaniem jest wiele kobiet, które świetnie sprawdzają się na różnych stanowiskach. Dodatkowo uczestnicząc w różnych zawodach realizują swoje pasje, a także udowadniają, że są w stanie połączyć kilka rzeczy jednocześnie – służbę i zainteresowania – mówi szer. Agnieszka Alabrudzińska-Rychter.

Mężczyźni już dawno przyzwyczaili się do współpracy z kobietami wykonującymi obowiązki na stanowiskach strzelców karabinów maszynowych, kierowców czy łącznościowców.

- Służba Ojczyźnie to powołanie. Żołnierza z krwi i kości nie determinuje płeć. To wartości wyniesione z domu rodzinnego, charakter, chęć doskonalenia czynią z nas wartościowy materiał na wojownika. Historia wiele razy pokazała, jak wielka siła drzemie w kobietach – twierdzi kierowca pływającego transportera PTS-M, starszy szeregowy Jolanta Jarchańska z 2 stargardzkiego batalionu saperów.

Swoją sumienną służbą wojskową, pełną zaangażowania, inicjatywy oraz kreatywności, każdego dnia udowadniają, że kobiety w szeregach „Błękitnej” Brygady stanowią ogromny potencjał.

(g)

Fot. por. Błażej Łukaszewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lalo
2019-03-08 23:14:49
W ramionach takich wojowniczek czuję się najbezpieczniej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA