Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Bezpieczny wypoczynek

Data publikacji: 09 sierpnia 2016 r. 20:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Bezpieczny wypoczynek
 

Żadnych szczególnie rażących uchybień lub zagrożenia życia dzieci i młodzieży nie odnotowali tego lata wizytatorzy obozów i kolonii w województwie zachodniopomorskim. Może to być efekt nowych przepisów, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo wypoczywającym dzieciom i młodzieży. Organizatorów, którzy je złamią, czeka kara grzywny.

W województwie zachodniopomorskim co roku wypoczywa najwięcej dzieci i młodzieży. Obozy i kolonie organizowane są w pasie wybrzeża Bałtyku oraz nad jeziorami. Z danych Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty wynika, że obecnie wypoczywa u nas prawie 24,5 tys. uczniów. Korzystają oni z niemal 500 różnych form wypoczynku. Są to obozy, kolonie i półkolonie. Od początku wakacji wizytatorzy kuratorium prowadzą ich kontrole.

Dotychczas zaobserwowane przez nich nieprawidłowości to głownie niedociągnięcia organizacyjno-techniczne, jak prowadzenie dokumentacji zajęć. W kilku przypadkach na kontrolowanych obozach i koloniach dzienniki zajęć nie były zgodne z aktualnym rozporządzeniem w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Zdarzało się, że niezgodne z nim są również karty kwalifikacyjne uczestników wypoczynku.

Mimo zmian w przepisach, pracownicy kuratorium radzą, by rodzice, przed wysłaniem dziecka na wypoczynek, sprawdzali czy organizator wypoczynku posiada zaświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku do kuratorium. Do tej pory w kuratorium zostało zarejestrowanych prawie 3 tysiące obozów, kolonii, półkolonii. W sumie wypoczywać na nich będzie ponad 143 tys. uczestników. ©℗

Więcej w środowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 10 sierpnia 2016 r.

(el)

fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA