Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Bezpieczne ferie. Czas już o nich pomyśleć

Data publikacji: 2020-01-06 21:11
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-06 21:11
Bezpieczne ferie. Czas już o nich pomyśleć
 

Uczniowie kończą właśnie przerwę świąteczno-noworoczną od nauki. Większość z nich do szkół wróci 7 stycznia. Po miesiącu nauki czekać ich będzie jednak kolejny wypoczynek, czyli dwa tygodnie ferii zimowych. Co zrobić, aby były one bezpieczne? - zaleca wojewoda zachodniopomorski.

Specjalnie w tym celu odbyło się u wojewody posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który podjął kroki dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku najmłodszym. W całej Polsce ferie zimowe odbywają się rotacyjnie z podziałem na cztery grupy województw. Zachodniopomorscy uczniowie znaleźli się tym razem w ostatniej grupie wypoczywających. Zimowa przerwa w nauce rozpocznie się dla nich 10 lutego i potrwa do końca lutego. Nasi uczniowie w tym terminie wypoczywać będą wraz z uczniami z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego. Jednak pierwsza grupa uczniów z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego rozpocznie ferie już 13 stycznia.

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podkreśla, że ferie zimowe to czas wzmożonych działań służb i instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Podkreśla, że o bezpieczeństwo wyjeżdżających na kolonie i obozy zimowe oraz spędzających wolny czas na półkoloniach i zorganizowanych wydarzeniach w miejscu zamieszkania zadbają policjanci, strażacy, inspektorzy sanepidu, transportu drogowego, nadzoru budowlanego, a także pracownicy Kuratorium Oświaty i Sanepidu.

- Do wszystkich służb i inspekcji zostały wysłane zalecenia, które powstały po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zawierają wskazówki dotyczące najważniejszych działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach oraz w miejscach wypoczynku i zamieszkania podczas ferii zimowych – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Przypominam, że odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa spoczywa przede wszystkim na organizatorach wypoczynku, dlatego nasze służby będą szybko reagowały na sygnały o nieprawidłowościach na koloniach czy obozach płynące od rodziców i opiekunów dzieci.

Jak zaleca Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego przed wysłaniem dziecka na obóz zimowy zawsze warto sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Wykaz organizatorów dostępny jest na stronie: https://wypoczynek.men.gov.pl ©℗

(el)

Fot. Tomasz Tokarzewski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ