Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rozpoczęły się ferie, policja kontroluje autokary

Data publikacji: 26 stycznia 2019 r. 11:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Rozpoczęły się ferie, policja kontroluje autokary
 

W sobotę (26 stycznia) policjanci przy ul. Sambora w Szczecinie po wcześniejszym zgłoszeniu skontrolowali 5 autobusów. W sumie kontroli zostało poddanych już kilkanaście autokarów, które zostały zgłoszone zarówno przez rodziców dzieci wyjeżdżających na zimowy wypoczynek jak i przewoźników. To efekt akcji szczecińskiej drogówki pt. „Bezpieczne Ferie 2019” w związku z rozpoczynającymi się w naszym województwie feriami. 

- Celem naszych działań jest przede wszystkim zintensyfikowanie kontroli pojazdów pod kątem stanu technicznego, sposobu przewożenia osób i bagażu, czy tez stosowania się do ograniczeń prędkości. Nie będą one tylko ukierunkowane na stosowanie represji wobec kierujących. Będą także przeprowadzane różnego rodzaju działania profilaktyczne, zwłaszcza w placówkach szkolno-wychowawczych. Jak do tej pory wszystkie kontrolowane autokary były sprawne - informuje podkom Anna Gembala z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

- Takie działania będą również skierowane do mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza do niechronionych uczestników ruchu drogowego - dodaje Anna Gembala.

Czas ferii zimowych to czas wypoczynku i zabawy. Pamiętajmy jednak, że zarówno za kierownicą jak i podczas poruszania się pieszo obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Nie zapominajmy o zdrowym rozsądku i odpowiedzialności. Bezpieczeństwo na drodze jest naszą wspólną sprawą i zależy od nas wszystkich.

Ł.T

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

racja
2019-01-26 14:03:23
Masz racje Stefan, nie ma podstaw prawnych jest tylko dobra wola obu stron ponieważ Policja też nie ma obowiązku przyjeżdżać na takie kontrole na życzenie.
Stefan
2019-01-26 12:08:56
Może ktoś wie na jakiej podstawie prawnej Policja poddaje kontroli autokary, na podstawie zgłoszeń rodziców dzieci wyjeżdżających na zimowy wypoczynek jak lub przewoźników. Przewoźnicy, jako właściciele pojazdów mają obowiązek podawać je kontrolom okresowym w ramach obowiązkowych przeglądów technicznych.Czyżby w ten sposób oszczędzali. Jeśli chodzi o rodziców to owszem mają prawo martwić się o stan techniczny jednak Policja to ma ona prawo kontrolować pojazdy poruszające się po drogach publicznych ale spędzanie pojazdów w jakieś miejsce chyba nie mieści się w granicach obowiązującego prawa. Nie chodzi o to czy to pożyteczna praktyka ale o jej zgodność z prawem oraz ewentualną potrzebę regulacji prawnej tego zagadnienia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA