Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Przerwa świąteczno-noworoczna w szkołach. Dwa tygodnie laby

Data publikacji: 2019-12-23 06:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-23 20:50
Przerwa świąteczno-noworoczna w szkołach. Dwa tygodnie laby
 

Ponad dwa tygodnie wolnego od lekcji mają uczniowie podczas przerwy świąteczno-noworocznej. Wielu z nich chciałoby skorzystać z zimowej aury, lecz za oknem pogoda typowo wiosenna.

Przerwą świąteczną uczniowie cieszą się już od soboty. Na lekcje wrócą dopiero 7 stycznia, po święcie Trzech Króli. W sumie łącznie z weekendami będą oni wypoczywać aż 17 dni, czyli dłużej niż podczas ferii zimowych, na które w Zachodniopomorskiem przyjdzie im poczekać do lutego.

– Ta przerwa jest dzieciom bardzo potrzebna, ponieważ od września pracują właściwie bez wytchnienia, nie licząc dwóch wydłużonych o jeden dzień listopadowych weekendów – mówi nauczycielka szczecińskiej szkoły podstawowej. – Przed tą przerwą uczniowie bardzo intensywnie pracowali na swoje wyniki, ponieważ nauczyciele musieli wystawić im proponowane oceny na pierwszy semestr. Jednak ostateczne wystawienie ocen nastąpi po przerwie świątecznej między 10 a 17 stycznia, zatem niektórzy będą mieli jeszcze kilka dni na zaliczenie zaległości.

W placówkach oświatowych Szczecina od poniedziałku nie ma lekcji, ale dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych organizowane są zajęcia opiekuńcze w świetlicach. Nauczyciele przychodzą więc do pracy w charakterze dyżurów, które będą mieli także po Bożym Narodzeniu, przed sylwestrem i po Nowym Roku.

Dzieci, które zostają w domu z rodzicami lub mają zapewnioną opiekę, podczas gdy rodzice pracują, oraz starsi uczniowie przyznają, że tęsknią za zimą. – Fajnie by było, gdyby spadł śnieg i moglibyśmy z rodzicami pójść na sanki – powiedziała nam drugoklasistka Martynka.

Prognoza pogody dla Szczecina przewiduje jednak aż do Wigilii temperatury kilka stopni powyżej zera z lekkim zachmurzeniem, niewielką ilością słońca i przelotnym deszczem. Na razie więc w kwestii sportów zimowych dzieci i młodzież muszą się zadowolić jazdą na łyżwach. W Szczecinie obecnie działa aż pięć lodowisk: przy Netto Arenie, na Arkonce, na Gubałówce, na prawobrzeżu oraz najnowsze w centrum miasta, przy pl. Orła Białego. ©℗

(el)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Izs
2019-12-23 20:42:57
Moje dziecko 2 i 3 idzie do szkoły, więc to nie są ponad dwa tygodnie laby
beee
2019-12-23 14:27:01
Zamieszczone zdjęcie jest niepodważalnym dowodem sukcesu komercyjnego i kulturowego, jakim jest "ślizgawka" na Orła Białego. Normalnie frekwencja wynosi od 0 do 6 osób (wiem, bo często tamtędy przechodzę) a tu takie tłumy. A przecież wiadomo, co w kadrze uwieczniono, zmanipulowane nie było. Aż szkoda, że fotograf nie zastosował szerszej perspektywy tak aby uchwycić całość obiektu i oblegające go (za nasze pieniądze)tłumy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA