Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Kalendarz szkolny 2020. Lekcje, ferie, egzaminy

Data publikacji: 2020-01-03 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Kalendarz szkolny 2020. Lekcje, ferie, egzaminy
 

Zdecydowana większość uczniów ma jeszcze przerwę świąteczno-noworoczną i dopiero 7 stycznia wróci do szkół. Jak wygląda szkolny kalendarz w nowym roku?

Dzięki przerwie na Boże Narodzenie i Nowy Rok uczniowie mają aż 17 dni odpoczynku, z którego jeszcze korzystają. Na zimowy odpoczynek zachodniopomorscy uczniowie po powrocie do szkoły będą musieli poczekać do 8 lutego. Ferie zimowe, które odbywają się rotacyjnie dla grup poszczególnych województw, tym razem dla zachodniopomorskich uczniów będą w ostatniej, czwartej grupie. Terminy ferii zimowych w 2020 r. są następujące: 13-26 stycznia województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie; 20 stycznia – 2 lutego województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie; 27 stycznia – 9 lutego województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie; 10-23 lutego województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Następnymi dniami wolnymi dla uczniów będzie wiosenna przerwa świąteczna na Święta Wielkanocne. Potrwa ona sześć dni – od 9 do 14 kwietnia. Dodatkowym dniem wolnym będzie jeszcze 1 maja, który wypada w piątek. Niestety, na długą majówkę nie można liczyć, gdyż Święto Narodowe Trzeciego Maja w 2020 roku będzie w niedzielę. Wolny natomiast będzie czwartek z okazji Bożego Ciała 11 czerwca.

Terminy egzaminów ósmoklasisty, maturalnych i zawodowych ustalił już dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Wiadomo już, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia. Uczniowie każdego kolejnego dnia przystępować będą do jednego z trzech egzaminów: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego. Egzamin ten od 2022 r. poszerzy się o jeszcze jeden egzamin do wyboru z: biologii, chemii, fizyki, geografii, historii.

W maju  tradycyjnie odbędzie się matura. Rozpocznie się ona egzaminem pisemnym z języka polskiego 4 maja i potrwa do 21 maja. Trzecioklasiści w liceach i czwartoklasiści w technikach zdawać będą co najmniej po sześć egzaminów. Przedmioty obowiązkowe to:  pisemny i ustny: język polski i język obcy oraz pisemny z matematyki a także jeden przedmiot do wyboru na poziomie rozszerzonym.

Każdy dyrektor szkoły może podjąć decyzję o dodatkowych dniach wolnych od lekcji. Ich liczba jest różna dla poszczególnych typów szkół i wynosi: do 8 dni – w szkole podstawowej, do 10 dni – w liceum ogólnokształcącym i technikum, do 6 dni – w branżowej szkole I st., szkole policealnej oraz placówce kształcenia praktycznego.

Oficjalne zakończenie obecnego roku szkolnego i rozdanie świadectw odbędzie się 27 czerwca 2020 roku. ©℗

(el)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA