poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bez prądu po nocnej nawałnicy

Bez prądu po nocnej nawałnicy (akt. 1)

Bez prądu po nocnej nawałnicy
Data publikacji: 2017-12-24 13:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:59
Wywietleń: 1885 306623

W oddziale koszalińskim, najbardziej dotkniętym nocnymi wichurami, odwołany został stan awarii masowej.

 Po godz. 18 na całym obszarze Energa Operator bez prądu pozostawało 1340 odbiorców. Jeszcze dzisiaj (24 grudnia) przewiduje się przywrócenie zasilania do pozostałych. Nie oznacza to jednak końca pracy energetyków. Od świtu 25 bm. realizowane będą pojedyncze, na bieżąco wpływające zgłoszenia. 

(mag)

                                                                  ***

W nocy z soboty na niedzielę (23/24 grudnia) nad Polską przeszła nawałnica połączona z dużymi opadami deszczu. Łamiące się drzewa uszkadzały infrastrukturę elektroenergetyczną, odcinając mieszkańców od dostaw energii, m.in. w okolicy Koszalina. Ekipy Energi Operatora usuwają skutki wichur.

Czwarty już w tym roku atak żywiołu uszkodził linie elektroenergetyczne i stacje transformatorowe, pozbawiając prądu dziesiątki tysięcy gospodarstw w całym kraju. Na terenie sieci dystrybucyjnych Energi Operatora najgorsza sytuacja panuje w oddziale koszalińskim, który ogłosił stan awarii masowej. Na przywrócenie dostaw energii elektrycznej, według wstępnych szacunków, czeka tam ok. 6 tys. odbiorców, najwięcej w rejonach Bytowa, Lęborka i Koszalina. Ekipy Energi Operatora są już w terenie, lokalizując miejsca awarii i prowadząc pierwsze naprawy. Według wstępnych informacji, w oddziale koszalińskim brakuje zasilania w ok. 300 stacjach transformatorowych.

– Nie takich świąt życzyliśmy naszym klientom – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu Energa SA. – Jesteśmy wstrząśnięci faktem, że żywioł zaatakował akurat w tak szczególnym okresie, który powinien kojarzyć się z rodzinnym ciepłem i radością, a nie troskami i niepokojem. Zapewniam jednak, że nasi monterzy, sprawdzeni już w poprzednich akcjach naprawczych, robią wszystko, co jest w ich mocy, aby przywrócić klientom Energi prąd na wigilię.

W stanie gotowości są też ekipy operatorskie na terenie pozostałych oddziałów Energi Operatora. Łącznie, według wstępnych szacunków, uszkodzonych może być przeszło 70 odcinków linii elektroenergetycznych. Dokładniejsze dane będą znane dopiero po zakończeniu lokalizowania awarii.

Pocieszeniem są prognozy dotyczące podłączania kolejnych gospodarstw domowych. Jeśli warunki pogodowe nie ulegną kolejnemu załamaniu, a działania w terenie nie ujawnią poważniejszych zniszczeń, zasilanie na wszystkich liniach średniego napięcia powinno zostać przywrócone jeszcze w niedzielę, najpóźniej do godz. 17.

(ek)

Fot. Energa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie