Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Sprzątają po ulewach

Data publikacji: 23 sierpnia 2017 r. 16:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:47
Sprzątają po ulewach
 

Trwa usuwanie skutków silnych ulew, jakie w ciągu ostatniej doby przeszły przez powiat sławieński. Woda przerwała wał przeciwpowodziowy w pobliżu Darłowa, dotąd ułożono ponad 1000 worków z piaskiem.

Agregaty pompowe oraz agregaty prądotwórcze cały czas pracują w Żukowie Morskim, Bobolinie i Bukowie Morskim. Najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Darłowa, gdzie silne opady rozmyły wał przeciwpowodziowy, a woda przelewa się na Polder Rusko II.

– Liczne wyrwy w wałach zabezpieczających przed wysoką wodą stwierdzono również w Jeżycach w pobliżu Darłowa. Tam, na odcinku około 30 metrów, ułożono m.in. 1000 worków z piaskiem, a także 25 worków typu big-bag – informuje Marek Mucha z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Dodaje, że sytuację na bieżąco monitorują pracownicy Zachodniopomorskiego Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, którzy od rana pracują w terenie.

Również na rzece Grabowej sytuacja jest poważna. Tu w wielu miejscach woda zrównała się z koroną wału, a miejscami, jak w pobliżu wsi Nowy Żytnik, przesiąka pod wałami. Woda opadowa zalała również teren stawów rybnych w Jeżyczkach. 

(reg)

Fot. OSP Będzino

Na zdjęciu: Tak wyglądała zalana wodą główna ulica Nadmorska w Sarbinowie.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A minister PiSdzielczy...
2017-08-23 20:32:53
...zamiast pilnować wód i rzek , to z kaczorem na Kozią Górkę wybrał się... "dobra zmiana" i ...beztroska... A co tam, niech durny Naród sam się martwi o swoje zatopione mienie...a my pohulamy!!! Szydła też nie widać.... Minister wojny w lakierkach , gdy zaczął tonąć w błocie - już boi się nosa z W-wy wychylić. Pewnie liczy ile jeszcze mu wojaków zostało... całe 60 wysłał do Rytla, trochę do innych wiosek a tu nagle Darłowo... A Tramp woła :"dawaj sołdatów do Afganistanu!!!"

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA