sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Po orkanie

Po orkanie

Po orkanie
Data publikacji: 2017-10-31 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
Wywietleń: 1741 299115

Wojewoda Krzysztof Kozłowski podsumował działania służb po trzydniowych, silnych wiatrach, które wiały w naszym województwie.

– Efektem spotkania Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego są rekomendacje wojewody, dotyczące rekonesansu wszystkich wałów przeciwpowodziowych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pismo w sprawie kontroli wałów zostało skierowane do Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Szczególnej uwadze wojewoda polecił te miejsca, w których doszło w minionych dniach do przekroczenia stanów alarmowych, wylania wody na poldery, m.in. gmina Police i uszkodzonych w sierpniu 2017 r. (rzeka Grabowa, gm. Darłowo) – informuje rzecznik prasowy wojewody, Agnieszka Muchla.

Wojewoda zwrócił się również z pismem przypominającym do wszystkich gmin i powiatów o możliwości skorzystania z pomocy finansowej (w wys. 6, 20 i 100 tys. zł) przez osoby, których domy czy mieszkania zostały zniszczone w wyniku silnych wiatrów. Wnioski o zasiłek i odszkodowanie należy składać w gminach (miejscach zamieszkania osób poszkodowanych), gdzie będą rozpatrywane, a następnie, za pośrednictwem wojewody, przekazywane do MSWiA.

– Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego, by stale śledzili komunikaty dotyczące ostrzeżeń meteorologicznych, zwłaszcza 1 listopada, kiedy wybierzemy się na groby naszych bliskich – podkreśla wojewoda Kozłowski. – Ostatnie komunikaty meteorologiczne mówią o ustaniu silnych porywów wiatrów. Stabilizuje się również sytuacja hydrologiczna, stany wód na wodomierzach mają tendencję spadkową.

Przypominamy, że wszystkie ostrzeżenia, jakie rozsyła Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego są dostępne także przez bezpłatną aplikację, którą można pobrać na telefon komórkowy – Regionalny System ostrzegania (RSO).

(p)

Fot. PAP/Leszek Szymański

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie