czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Enea Operator przywróciła zasilanie po orkanie

Enea Operator przywróciła zasilanie po orkanie (akt. 1)

Enea Operator przywróciła zasilanie po orkanie
Data publikacji: 2017-10-30 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
Wywietleń: 1340 298995

Na obszarze działania Energi Operatora podłączenia po niedzielnym ataku orkanu ostały zakończone. W ciągu doby udało się przywrócić zasilanie do 35 tys. odbiorców. Technicy pracują jeszcze w terenie przy pojedynczych zgłoszeniach reklamacyjnych, wszystkie z nich dotyczą linii niskiego napięcia.

W niedzielę bez dostępu do energii elektrycznej było ponad 4 tys. odbiorców w woj. zachodniopomorskim, 9 tys. w woj. pomorskim, 3,6 tys. w woj. warmińsko-mazurskim, 11 tys. w woj. kujawsko-pomorskim, 4,5 tys. w woj. mazowieckim i 3 tys. w woj. wielkopolskim. Huraganowe podmuchy wiatru doprowadziły do uszkodzenia sieci średniego i niskiego napięcia, a także wyłączeń na pięciu liniach 110 kV.

 

***

Wcześniejsza informacja 

Enea Operator załączyła w poniedziałek ostatnie stacje transformujące średnie napięcie na niskie, które były bez napięcia po przejściu orkanu Grzegorz w północno-zachodniej Polsce. W niedzielę brygady pogotowia energetycznego do późnych godzin nocnych przywróciły dostawy energii do prawie 160 tys. Odbiorców, czyli niemal wszystkich, których orkan pozbawił prądu.

– Usunęliśmy już wszystkie awarie w sieci średniego napięcia na całym obszarze naszego działania. Pozostały tylko drobne, lokalne awarie na niskim napięciu. Do dzisiejszego wieczora prąd wróci już do wszystkich odbiorców – powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Orkan Grzegorz na obsługiwanym przez Eneę Operator obszarze północno-zachodniej Polski pozbawił zasilania ponad 160 tys. klientów spółki. Nie wyrządził jednak tak poważnych strat w sieci elektroenergetycznej regionu jak orkan Ksawery, czy sierpniowe nawałnice.

(k)

Fot. Enea Operator

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie