Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Bez Chopina!

Data publikacji: 08 marca 2016 r. 07:44
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Bez Chopina!
 

Mieszkańcy Osowa oraz Doliny Siedmiu Młynów mogą spać spokojnie. W sąsiedztwie ich domów i działek nie będzie budowane Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Radni negatywnie zaopiniowali obie te lokalizacje.

Miasto poszukuje nowego miejsca dla zwierzęcego przytuliska. To efekt uzgodnień obrad tzw. okrągłego stołu dla schroniska. Do tej pory aż 13 terenów brano pod uwagę dla budowy nowego schroniska, 4 w prawobrzeżu i 9 na lewobrzeżu Szczecina: m.in. rejon ul. Podbórzańskiej, Przęsocińskiej, Inżynierskiej, Batalionów Chłopskich, Tamy Pomorzańskiej, Kupczyka, Owczary, Dolina Siedmiu Młynów i ul. Chopina.

Trzy z tych ostatnich wydawały się najbardziej odpowiednie z uwagi na dojazd, odległość od ludzkich siedzib, powierzchnię, na jakiej miejsce by znalazły nie tylko bezdomne psy i koty, ale również nowoczesne zaplecze lekarsko-weterynaryjne oraz centrum edukacji ekologicznej. Jednak właśnie w ich przypadku potwierdziła się stara prawda: co na papierze wygląda wspaniale, to w praktyce już tak dobrym rozwiązaniem nie jest.

Owczary i Dolina Siedmiu Młynów w realizacji będą nie tylko bardzo drogie i długotrwałe, ale też są obarczone kosztami społecznymi. Z leśniczówki trzeba by wyprowadzić jedną rodzinę. Z Doliny - aż cztery. Natomiast lokalizację przy ul. Chopina (przy istniejącym wybiegu dla psów) oprotestowali okoliczni mieszkańcy (petycje: Stowarzyszenia Mieszkańców Osowa, Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Skarbówek i działkowców z pobliskiego ROD Skarbówka) oraz miejscowa Rada Osiedla.

O czym osobiście się przekonali szczecińscy radni, odwiedzając podczas sesji wyjazdowej wszystkie te miejsca. Dlatego podczas ostatniego, ubiegłotygodniowego posiedzenia Komisja ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska RM jednogłośnie i negatywnie je zaopiniowała. Uznając „teren przy ul. Chopina oraz Dolinę Siedmiu Młynów jako niewłaściwe lokalizacje na nowego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie".
Co - oczywiście - nie zamyka dalszych poszukiwań lepszego miejsca pod nowoczesne przytulisko. ©℗
(an)

Fot. (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Osowiak
2016-03-08 16:54:37
Brawo radni,szczególnie p.Marek Duklanowski!
@@@
2016-03-08 10:17:55
I tak czas leci, jest wymówka, że chcieliśmy, ale niestety mieszkańcy są przeciwni. :(((

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA