Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Program na kopiuj-wklej

Data publikacji: 03 marca 2016 r. 16:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Program na kopiuj-wklej
 

„Gniot, żenada, zbiór chaotycznie połączonych przepisów, zbitka haseł bez pokrycia, dokument zrobiony metodą: kopiuj-wklej" - takie recenzje za przygotowanie Programu zapobiegania bezdomności zwierząt w Szczecinie zebrał Dariusz Matejski, wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. Druzgocącej oceny dokonali, w czwartek, radni z komisji komunalnej.
Każdego roku - w każdej polskiej gminie - zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt jest uchwalany dokument wytyczający kierunki lokalnej polityki wobec problemu bezdomności zwierząt. To „Program", który także Szczecin ma obowiązek przyjąć do końca marca. Wszystko wskazuje na to, że za sprawą urzędników WGKiOŚ w naszym mieście owego dokumentu radni nie uchwalą.
- Nie wiem, jak inni radni, ale ja pod takim gniotem się nie podpiszę - komentował radny Marek Duklanowski (PiS), przewodniczący Komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska RM. - Będę wnioskował o usunięcie uchwały w tej sprawie z porządku obrad najbliższej sesji. Tym bardziej, że nie ma żadnej sankcji za nie uchwalenie Programu w terminie. Lepiej więc, byśmy go przepracowali i przygotowali porządny dokument, skrojony na miarę potrzeb i realiów Szczecina, który pozwoli dobrze działać w sferze opieki i pomocy zwierzętom. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 4 marca 2016 r.

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Trafny po Fali
2016-03-04 08:34:33
Dlaczego prezydent toleruje niekompetencję tego urzędnika? Budowa Bronowickiej była jego. Budowa Arkonki - także pod nim. Łupienie zieleni Szczecina - on się podpisuje pod każdą decyzją zezwalającą na usunięcie drzew i krzewów. I afera ze schroniskiem była jego. I za skandal z miejskim łowczym też on odpowiada. Teraz jeszcze ta sprawa. Panie prezydencie, wstydu nam-szczecinianom oszczędź!
Nadzór
2016-03-04 08:02:53
To przynajmniej teraz wiadomo dlaczego w artykułach prasowych, dotyczących pracy tego wydziału było tyle niepochlebnych komentarzy o tym panu. Czy właściwy prezydent nadzoruje swoich pracowników?
zwierz
2016-03-03 18:50:44
Wiadomo, kto wygra. Ten, co od lat wygrywa. Ale,wszystko ma przecież swój kres!!:)
Kowal
2016-03-03 17:01:14
Ważne, aby Dareczek dobrze przygotował przetarg na zwierzęta łowne i chronione. Aby nam się żyło lepiej. Nam wiadomo komu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA