wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bank Mleka Kobiecego w szpitalu na Pomorzanach ma już 2 lata

Bank Mleka Kobiecego w szpitalu na Pomorzanach ma już 2 lata

Bank Mleka Kobiecego w szpitalu na Pomorzanach ma już 2 lata
Data publikacji: 2020-05-25 21:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-26 17:30
Wywietleń: 614 456683

Funkcjonujący w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach Bank Mleka Kobiecego obchodzi drugie urodziny. Otwarty w maju 2018 r. był wówczas 10. taką placówką w kraju. Dziś jest prężnie rozwijającą się jednostką, która wykarmiła już ponad 280 wcześniaków i chorych noworodków.

Od początku działania do dziś Bank Mleka Kobiecego SPSK-2 otrzymał od Honorowych Dawczyń Mleka Kobiecego 361 285 ml mleka. To ponad 361 litrów, czyli 4 332 dwunastolitrowe zgrzewki mleka.

- Bez honorowych dawczyń BMK nie mógłby istnieć – to dzięki nim mogliśmy pomóc 284 noworodkom - ocenia Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy szpitala. - Najdłuższy czas współpracy z Bankiem jednej z dawczyń to 9 miesięcy. A w ubiegłym tygodniu zgłosiła się do nas mama, która będzie nas wspierać po raz drugi – przy karmieniu swego drugiego dziecka.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecnie na podstawie umowy może również przekazywać mleko kobiece z BMK potrzebującym go noworodkom do szpitala w Zdrojach. Wolę podobnej współpracy wyraził także Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 przy Unii Lubelskiej, z oddziałem w Policach. Dzięki temu możliwe będzie rozszerzenie pomocy także dla wcześniaków w innych placówkach.

Powstanie Banku Mleka Kobiecego SPSK-2 nie byłoby możliwe bez darczyńców i przyjaciół – polskich i niemieckich klubów Rotary, szczególnie Rotary Club Szczecin Center, Miasta Szczecina, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, firmy DanLab, Fundacji Banku Mleka Kobiecego oraz determinacji i zaangażowania zespołu Kliniki Patologii Noworodka SPSK-2, której lekarzem kierującym jest dr hab. n. med. Beata Łoniewska, prof. PUM.

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie