piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bank Mleka Kobiecego w szpitalu na Pomorzanach ma już 2 lata

Bank Mleka Kobiecego w szpitalu na Pomorzanach ma już 2 lata

Bank Mleka Kobiecego w szpitalu na Pomorzanach ma już 2 lata
Data publikacji: 2020-05-25 21:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-26 17:30
Wywietleń: 469 456683

Funkcjonujący w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach Bank Mleka Kobiecego obchodzi drugie urodziny. Otwarty w maju 2018 r. był wówczas 10. taką placówką w kraju. Dziś jest prężnie rozwijającą się jednostką, która wykarmiła już ponad 280 wcześniaków i chorych noworodków.

Od początku działania do dziś Bank Mleka Kobiecego SPSK-2 otrzymał od Honorowych Dawczyń Mleka Kobiecego 361 285 ml mleka. To ponad 361 litrów, czyli 4 332 dwunastolitrowe zgrzewki mleka.

- Bez honorowych dawczyń BMK nie mógłby istnieć – to dzięki nim mogliśmy pomóc 284 noworodkom - ocenia Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy szpitala. - Najdłuższy czas współpracy z Bankiem jednej z dawczyń to 9 miesięcy. A w ubiegłym tygodniu zgłosiła się do nas mama, która będzie nas wspierać po raz drugi – przy karmieniu swego drugiego dziecka.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecnie na podstawie umowy może również przekazywać mleko kobiece z BMK potrzebującym go noworodkom do szpitala w Zdrojach. Wolę podobnej współpracy wyraził także Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 przy Unii Lubelskiej, z oddziałem w Policach. Dzięki temu możliwe będzie rozszerzenie pomocy także dla wcześniaków w innych placówkach.

Powstanie Banku Mleka Kobiecego SPSK-2 nie byłoby możliwe bez darczyńców i przyjaciół – polskich i niemieckich klubów Rotary, szczególnie Rotary Club Szczecin Center, Miasta Szczecina, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, firmy DanLab, Fundacji Banku Mleka Kobiecego oraz determinacji i zaangażowania zespołu Kliniki Patologii Noworodka SPSK-2, której lekarzem kierującym jest dr hab. n. med. Beata Łoniewska, prof. PUM.

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie