Wtorek 09 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Awantura w tramwaju w Szczecinie. Do sądu za brak maseczki

Data publikacji: 2021-10-07 16:44
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-25 08:09
Awantura w tramwaju w Szczecinie. Do sądu za brak maseczki
Fot. SM Szczecin  

Podróż tramwajem bez maseczki dla jednej z pasażerek w Szczecinie skończy się w sądzie. Młoda kobieta, wobec której interweniowała straż miejska, odmówiła zakrycia nosa i ust. A cała sprawa przerodziła się w wielką awanturę.

W tramwaju jadącym z pętli Kwiatowa strażnik miejski zauważył siedzącą kobietę, która nie miała założonej maseczki, choć było wielu innych pasażerów. Poprosił ją, aby zasłoniła usta i nos. Odpowiedziała, że nie ma maseczki i nie będzie niczego zakładać na twarz.

Nie chciała podać danych

- Strażnik poprosił pasażerkę o dokument tożsamości lub podanie danych - relacjonuje Joanna Wojtach, rzeczniczka SM w Szczecinie. - Odmówiła, twierdząc iż straż miejska nie ma prawa jej legitymować. Została poinformowana, że na wezwanie uprawnionego organu ma obowiązek okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość lub podanie danych ustnie zgodnie z art. 65§1 Kodeksu Wykroczeń zagrożonego karą mandatu w wysokości do 500 złotych. To nie przekonało kobiety, która w dalszym ciągu odmawiała, mimo kilku prób, wylegitymowania się. Stwierdziła, że źle się czuje a jednocześnie, ignorując funkcjonariuszy, rozmawiała przez telefon informując rozmówcę, że się spóźni do pracy. Strażnicy zatem chcieli wezwać zespół ratownictwa medycznego, ale pasażerka stanowczo odmówiła. Jeszcze podczas postoju tramwaju na pętli zaproponowała strażnikom, by w tej sytuacji mogła wysiąść i dokończyć interwencję na zewnątrz. Strażnicy się zgodzili.

Kobieta wysiadła z tramwaju, i ... wsiadła drugimi drzwiami, nadal nie zakrywając ust i nosa.

Kobieta groziła sądem

- Tramwaj ruszył, a oburzona na strażników, że w dalszym ciągu jej nie odpuszczają, zaczęła im grozić z tytułu rzekomego ograniczania jej wolności, za którą to strażnicy mieli odpowiadać przed sądem - relacjonuje J. Wojtach. - Potem nastąpiła długa tyrada pasażerki: był to głośny monolog o zmowie rządzących, złodziejach i kryminalistach wyciągających pieniądze od ludzi, fałszywej pandemii i wymyślonym wirusie, którego nikt nie widział. Wtedy zaczęli reagować inni pasażerowie wśród których wywołała zdenerwowanie i obawy o swoje zdrowie. Prosili ją, aby przestała wygłaszać  herezje i domagali się opuszczenia przez nią pojazdu, skoro się źle czuje, bo być może jest źródłem zakażenia. Na te prośby innych pasażerów kobieta też pozostała głucha, twierdząc że nie ma żadnych badań potwierdzających istnienie wirusa. To eskalowało tylko ogólną złość i zdenerwowanie wśród podróżujących tramwajem.

Awantura na ulicy

Strażnicy, by dokończyć interwencję, nakazali pasażerce opuszczenie pojazdu na najbliższym przystanku, na co się zgodziła. Na przystanku Ku Słońcu/ Rondo Gierosa próbowała jednak uciec. Została zatrzymana. Krzyczała, że strażnicy się nad nią znęcają, szarpią ją i za to wszystko poniosą karę. O pomoc poprosiła przejeżdżającego rowerzystę. Mężczyzna się za nią ujął, poinformował też straż, że na pomoc kobiecie wezwał patrol policji.

- Strażnicy wezwali radiowóz straży miejskiej w celu przewiezienia kobiety do komisariatu policji i dokończenia prowadzonych czynności - informuje J. Wojtach. - W związku ze stawianiem oporu i odmową wejścia do radiowozu, wobec kobiety użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej. Umieszczono ją w końcu w radiowozie, który próbował z kolei zablokować rowerzysta. Stanął za pojazdem, uniemożliwiając strażnikowi wykonywanie manewrów.

W KP Pogodno strażnicy wylegitymowali pasażerkę i poinformowali ją o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu za naruszenie kilku artykułów z kodeksu wykroczeń  art. 116 o nieprzestrzeganiu zarządzeń leczniczych, art51 § 1 o zakłócaniu ładu i porządku oraz art.65 KW§1 o wprowadzeniu w błąd co do tożsamości.

(gan) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dziadzia
2021-12-15 07:35:19
Aż konieczne było napisanie tego tendencyjnego artykułu chociaż jest tysiące spraw które są ważniejsze niż jedna baba bez maski,która notabene walczyła o swoje prawa które są odbierane i naginane każdego dnia tak jak ,panującym’ pasuje. A Straż oraz Policja to już nie ma niczego do roboty tylko ganiać za maskami. Dlatego tu taki burdel w tym chorym kraju. Brawa dla kobiety i rowerzysty-wolni ludzie i tyle a reszta co tu płacze ze powinni ja wsadzić za kratki to niech zacznie się na głowę leczyć
Bozena
2021-11-25 08:04:23
Moj kuzyn zginął w wypadku samochodowym...od obrażeń których doznał po zderzeniu się 2aut i nastepnym uderzeniu w drzewo.... moje pytanie brzmi:dlaczego napisali mu w karcie - Covid ??????? Lekarz mi powiedział ze zrobili mu test jak go przyjmowali. Tylko ze moj brat zmarł na miejscu,w szpitalu próbowali mu przywrócić funkcje życiowe ale było to juz niemożliwe... Dlaczego wpisali mu Covid w karcie??
Cov19
2021-11-15 18:16:38
Tu wirus, zaczynam kolejną falę,dzwonili z NY ze już czas,Bruksela też potqierdziła. Proszę o noszenie masek wszystkie kobiety stare i młode a także dzieci oraz mężczyzn i chłopców!!! Oraz środowiasko LGBT. Bo przyjdę wraz z nadchodzącymi Świetami zamiast Mikołaja i zrobie puk puk i zamiast napić się i na żreć bedziecie leżeć i dogorywać.
Stop
2021-11-14 14:01:11
Stop wykorzystywaniu stanowiska do prześladowania obywateli.Stop zbrodniczej działaności Straży Miejskiej. Stop !!!! Powinni się wstydzić ze zamiast być dla obywatela oni są po to żeby obywatela zastraszać!!!!
Na granice
2021-11-14 13:57:01
Straż Miejska na granice wysłać,niech się tam pokażą,tam będą mieli zajęcia bo z nudów to już im odbija. Oni tacy odważni to tylko do kobity mogli być i tylko w biały dzień. Banda partaczy. Wstyd i hańba dla Państwa Polskiego !
Hej ho hej ho
2021-11-10 09:39:09
Straż Miejska widzę w formie... pewnie dostali po tej interwencji i pięknej akcji(sic!!) gratulacje i nagrody...a w domu z podniecenia nie mogli spać wiec tłukli Niemca....
Karol
2021-11-09 19:59:29
Maski nosić wszędzie!!!kąpać się w maskach,jeść,spać koniecznie w masce!! I w rękawiczkach robić zakupy,dzieci koniecznie szczepić co roku,zwierzęta domowe też,Do trumny koniecznie w masce.I żeby mi tego pilnowała Straż Miejska nikt inny!!! Maja mieć prawo do wszystkiego...nawet do stwierdzania zgonów i do odbierania porodów. Strażnik Miejski ma prowadzić Mszę Święta i dawać śluby oraz chrzcić.Ten artykuł pokazuje ostatecznie że są to ludzie stworzeni do rzeczy wielkich!!!!
Zwykła
2021-11-09 15:17:18
Ja dziś dostałam mandat za brak...nie mam zamiaru płacić...Dobrze ze mam dzieci mądre i związane z prawemwiec powiem Wam jedno ludzie-jeszcze oni będą mi odszkodowanie płacili jak złoże do sądu,bo maski są nielegalne i nie ma podstaw do nakładania kar za ich brak. Poza tym maski są szkodliwe dla ludzi.Pomyślcie 8h średnio w pracy,2h dziennie komunikacja plus zakupy. Czyli 10hdziennie w masce i to średnie wyliczenie. Przez okres już prawie 2lat. Oddychanie własnymi odchodami.
Cccvvvnnnmmm
2021-11-09 09:39:06
Wolność kocham i szanuje...wolności oddać nie umiem!!!!!!! Precz z zamordyzmem !!! P.S straż miejska to ludzie bez honoru,umiejętności,szkoły ,wiedzy,kwalifikacji i bez mózgów...ale można nimi łatwo sterować wiec bezmózgi znęcają się nad mózgami!
Prawda
2021-11-09 08:34:49
To ja-ta dziewczyna z tramwaju..... Ludzie opamietajcie sie. Bo nie zostanie Nic z Was i z Waszych bliskich.... Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Mama
2021-11-09 08:31:48
Tobie czlowieku rozum odjeło...Szkoda ze nie zastrzelili na miejscu najpierw jej a później rowerzysty,prawda? Ty bys tak zrobil w Masche i w rekawiczkach-całym chroniony przed Covid.To napisze To je jako matka- tam gdzie u ludzi mowieniem byc mozg-tam u Ciebie nie ma nic-tylko bagno!!!! Precz z niewolnictwem!!!!
Hania
2021-11-09 08:06:14
Dokładnie, tez jestem tego zdania. Ja obserwuje to od początku i nie powiem pierwszy okres sama byłam zdezorientowana ale teraz wiem ze to pic na wodę i chwała ludziom którzy maja odwagę się przeciwstawić. Gość-Ty zapewne stoisz po drugiej stronie barykady- żyjesz w strachu i umrzesz w strachu.
Do Gosc
2021-11-09 08:03:51
Gość co z Toba? Pewnie nosisz maske nawet w domu,że już dzieci Ciebie nie poznają... ponad dwa lata ludzie maja nosić maski-Ty wiesz jak to działa na organizm ludzi,na układ oddechowy,na odporność? Naprawdę wierzysz ze gdyby istniał taki zabójczy wirus to ludzie by tego nie poczuli,nie wiedzieli??? Gwarantuje Tobie ze gdyby owe zagrożenie było to nikogo nie trzeba by było ganiać ze nie ma maski. Ludzie nie wychodzili by z domów i padali na ulicach
Gość
2021-11-07 08:13:10
Prawidłowa reakcja Straży.Mam nadzieję,że rowerzysta też będzie ukarany.Swoją drogą ręce opadają ,gdy czyta się niektóre komentarze. Ludzie rozum wam odjęło?
WUjek dobra rada
2021-11-02 18:26:51
Nie ma prawa SM tak poniżać obywatela tym bardziej ze rozchodzi się o sprawę bardzo niepewna proszę Państwa-były Minister Zdrowia sam mówił ze maski nie chronią,na maskach jest napisane ze nie chronią przed wirusami;tak naprawdę obecne przepisy godzą w Kinstytucje i w Prawa Człowieka a na temat wirusa piszą codziennie inne informacje. Poza tym wirus raz jest,raz go nie ma zależnie od pory roku,pory dnia,pory politycznej...skąd wiadomo ze był wówczas w tramwaju???
Ewa hawwa
2021-10-23 15:10:40
O! Ludzie! Jakaż to zbrodnia niesłychana!!! Do sądu!na szafot z nią! do więzienia! Jak ona śmie tak sobie zwyczajnie oddychać? Nie ogląda TVP 1 i TVP Info, że nie wie jak wirus i pandemia szaleje? I żadnego respektu dla władzy i ich jakże mądrze stanowionych przepisów... O! Ludzie! Jeszcze raz i na serio: Proszę zobaczyć, jakie życie nam zgotowano i do jakich paranoi dochodzi...jak bardzo nas zastraszono i zahukano, że ktoś Normalny traktowany jest jak przestępca. O! LUDZIE! OBUDŹCIE SIĘ!
Zus
2021-10-22 19:00:53
ZUS przejmie 500plus
Hahahahahaha
2021-10-22 13:00:21
Hahahahahhahhaha Strażnicy Miejscy to jednak kozaki -tylko baby dzieci i starców ganiają i terroryzują hehhehehe
Hannibal
2021-10-22 12:58:25
Znowu afera z SM.kogo oni tam zatrudniają i wogole po co SM istnieje.Nigdy ich nie ma jak potrzeba a do ganiania kobiet po mieście to pierwsi,takie kozaki. Widziałem jak na Niebku znęcali się nad staruszka ale już do grupy chłopaków pijących na ławce to nie podeszli.Bo wiadomo co by było.Byłem w tej grupie lol.chwała przeciwnikom systemu!!!
Kot prezesa
2021-10-22 08:45:55
Chwalić takich ludzi jak ta babeczka i tyle w temacie bo reszta w amoku i hipnozie już z tych kolan na które upadli już się niepodnoszeniu.
Maseczki
2021-10-21 20:33:27
a jaki sens ma noszenie maski w tramwaju jak i tak nie dezynfekują wagonów -brud i smród i są przepełnione.a na siedzeniach to co nie ma wirusa albo na przyciskach albo jak człowiek siedzi obok człowieka to przecież wirus jest nie tylko na twarzy...i jak przed śmiertelnym wirusem ma chronić szmaciana brudna -u większości maseczka.
Xcspro
2021-10-21 20:26:52
wiadomo ze to przekręt z Dawidem ale nikt nie chce wychodzić poza szereg...i tym sposobem pętla na szyi niewolnika zaciska się mocniej z każdym dniem...dlatego nie wychodzę z domu od dwóch lat jak to trwa.
Ivan
2021-10-21 20:24:25
Tez nie wieże w wirusa ani w sens noszenia masek ale to robie bo nie chce problemów.
Minister
2021-10-21 20:23:00
Niedzielski to finansista,ekonomista,spekulant co on może o zdrowiu wiedzieć ? Ale jak na wirusie zrobić kasę to zapewne wie bardzo dobrze. Wirusa nigdy nie wyizolowali,szczepią już 3dawką,a mówią o kolejnych,wirus został opantentowany rok albo dwa przed oficjalnym ‚wybuchem’ pandemii,Soros sponsoruje media,to ludzie po szczepionkach teraz ‚zjeżdżają’do szpitali...mam w rodzinie zaszczepionych i widzę jak gasną z dna na dzień...
SM Szczecin zamknąć!
2021-10-21 09:58:23
Jakieś osiem lat temu wezwałam SM do kota którego potrącił samochód.Była noc, schroniska ani weterynarze nie odbierali wiec zadzwoniłam do nich.Przyjechali,dostałam ochrzan,ze do takich spraw to wstydzić się powinnam SM wzywać. A później stało się coś strasznego-Jeden z nich popatrzył na kota,poszed do kolegi,który był w samochodzie i na moich oczach dobił tego kota. Byłam zszokowana,chciałam od nich dane ale oni mnie wyśmiali i nastraszyli karami...
Do Czytelnika
2021-10-21 09:53:48
A może właśnie powinna mieć dzieci i dzieki Bogu jeśli je ma.Zapewne wychowa je na honorowych,charakternych,odważnych ludzi ,którzy nie będą jak Wy tchórzami....Tacy jesteście pewni ze Wam prawdę mowia??bo dali Wam 500zl i jakiś śmieszny dodaje do emerytur,z których wcześniej was okradli,a teraz to co wam dali i tak wydacie na ich podatki nowe i te które podwyższyli...Ta kobieta powinna być przykładem dla Was Niewolnicy!!!!
Jola
2021-10-19 13:41:39
Bylam swiadkiem tego zdarzenia-to,co tu czytam jest przynajmniej w polowie nie zgodne z faktami.Dodam ze w tramwaju naliczylam przynajmniej 15osob bez masek.SM wyraźnie upodobali sobie ta kobietą.Szkoda ze nie jest napisane co zdarzyło sie po wyjsciu z tramwaju przy rondzie gdzie cala sytuacja miala miejsce.Pojmali ta kobietą zagrazajac innym i wstrzymując ruch jakby byla poszukiwana przez Interpol-.4na jedna kobiete.To jest chory kraj!
Pasazerka
2021-10-19 11:07:24
Pani Joanno Wojtach raczej nie była Pani przy tej sytuacji i nie rozumiem jak Pani może o tej sytuacji opowiadać. Tendencyjne to i bardzo słabe-jak wszystko co robi SM.
dante
2021-10-09 09:48:31
Zuzanna - gdzie ty żyjesz , prawo i obowiązek jest podstawa demokracji - nie przestrzegaj ac to jest ANARCHIA ??
Piesek na siedzeniu!
2021-10-08 23:13:48
Autobus B godzina około 1220 na odcinku od pl. Rodła do mostu ( tutaj wysiadłem ) młody usadowił swego psa na siedzeniu dla pasażera!! Nikt nie reaguje a tylko śmiech z debila czyli właściciela. Czy kierowca nie widzi nie wzywa straży miejskiej?? nie wiem co było później bo wysiadłem!!! Wszy, pchły pieska !! no taka normalka!! połowa pasażerów bez maseczek, straży ani widu ani słychu!!! najlepiej chodzić po ulicy i mandaty wsadzać za wycieraczki!!! spokojnie nikt nie wyzywa, nie pobije, prawda!
Hołota szczecińska
2021-10-08 22:51:10
Jest wielka. Jest wszędzie. Trudno - w mordę io mandat. Serio.
kropla w morzu
2021-10-08 22:23:51
za mało kontroli tego typu, i jeszcze markety.
Jan
2021-10-08 20:12:26
Elektorat Pis więc nic się nie dziwię. Zacofanie, brak jakiejkolwiek wiedzy i kultury. Typowe…
Ekspans
2021-10-08 16:59:55
Z chwilą kiedy Polska wstępowała do UE dobrze wiedziała jakie wyznaje wartości: niezależność sądu od jakiejkolwiek władzy, tolerancja wyznaniowa, rasa, orientacja seksualna itd.. Polska teraz łamie te zasady, to wynocha do Putina. On popiera takie zachowania jakie reprezentuje PIS.
Bez maseczki
2021-10-08 16:45:42
Ale o co ten harmider i awantura strażników.Jak widać ci panowie są na bakier z obowiązującymi przepisami prawa. Sąd Rejonowy w Kościanie uznał, że konstytucja nie pozwala ukarać za złamanie nakazu zakrywania ust i nosa i zakazu przemieszczania się. Sąd odmówił ukarania powołując się na zapis w art. 31 zasadę proporcjonalności ograniczania praw i swobód. Rozporządzenie nie może być podstawą ograniczenia tej wolności-Sygnatura akt: II W 71/20 Takich i innych wyroków bezprawnego działania -ogrom
TZ.
2021-10-08 16:42:30
Wspaniała, dzielna kobieta! A w tramwaju pewnie pełno tchórzy w spodniach, uważających się za mężczyzn. Płaczliwe lalusie zazdroszczą jej, że przerosła ich odwagą i rozumem, więc teraz wyżywają sie na niej w internecie. Szmaty na ryj i do budy! Chapeau bas dla rowerzysty.
Paragraf
2021-10-08 12:47:40
Kobitka ma rację, nie można ograniczać swobód obywatelskich rozporządzeniami rządu, bez wcześniejszego wprowadzenia na danym terenie jednego ze stanów wyjątkowych, które przewiduje konstytucja RP. A ponadto, wirusy są tak wyrafinowane, że atakują w tramwajach, autobusach i sklepach, ale w restauracjach już nie, nie atakują również balujących polityków partii rządzącej i pseudoopozycji. I podstawowa kwestia, maseczki nie zabezpieczą nikogo przed zagrożeniem rzeczywistą pandemią. Myślcie ludzie!
seaman
2021-10-08 12:44:08
Ukarać rowerzystę
Miś
2021-10-08 09:30:12
I dobrze. Czasem strach wejść do tramwaku. Paszczęki na wierzchu i wszystkie kłapią do telefonów, że jada tramwajem. Zieją nieświeżym żarciem i zarazkami jak aerozolem.
wert
2021-10-08 09:28:06
Bezmaseczkowcy to elektorat PiS i Konfederacji - im zawsze coś nie pasuje.
few
2021-10-08 09:22:28
Czemu szmaciana maseczka, a nie wiadro na głowie? Jakby każdy musiał nosić wiadro na głowie z takimi otworkami na oczy to by było jeszcze bezpieczniej i już na pewno wszyscy by pamiętali że jest PANDEMIA!!!!
czytelnik
2021-10-08 09:11:29
Co za babsko, mam nadzieję, że nie ma dzieci.
Jadwiga
2021-10-08 09:06:57
Dziwne że Straż Miejska nie interweniowała jak były nielegalne manifestacje czerwonych błyskawic za wolną aborcją. Brak dystansu i dezynfekcji bez maseczek i poniżające innych okrzyki. Straż Miejska wtedy się bała interweniować czy nie miała polecenia. Teraz na biednej młodej kobiecie użyli całego arsenału przymusu zamiast wlepić mandat podczas gdy mija na ulicach Szczecina tysiące bez maseczek. Ciekawe czy na Niebuszewie jakiemuś rosłemu mężczyźnie odważyliby się zwrócić uwagę.
Bardzo dobrze.
2021-10-08 08:52:25
Powinien być sąd. Powinna być kara. Gonić samowolę i chamstwo.
Edmund
2021-10-08 08:46:35
Co za straszne babsko!To wręcz nie do uwierzenia.
Adrian
2021-10-08 08:35:11
Co za tytuł " do sądu za brak maseczki" tak, za narażanie zdrowia i życia innych. Sprawa pewnie by się zakończyła pouczeniem, gdyby maseczkę założyła lub opuściła tramwaj, ale późniejsze, chuligańskie wyczyny tego babska zmusiły do zdecydowanych i słusznych działań SM. Oczekuję surowej kary dla tępej, szkodliwej dla społeczeństwa baby.
;/
2021-10-08 08:28:53
Najwiekszy problem to śiewcy raka i śmierci czyli śmierdziele tytoniowi, trują codziennie tysiące szczecinian ,mimo zakazu palenia na całej długosci przystanku-mandat 500zl, nikt mandatow nie daje, kazdy truje innych biernie i potem smieci lub do studzienki kiepy wrzuca, a potem to wszystko do was wraca w wodzie ktora pijecie i roslinach i zwierzetach
do brawo
2021-10-08 08:04:42
chyba pełowską typowe dla takich - straszenie sądem (znajomymi)
oh;i
2021-10-08 08:02:47
Ajo: " nie umie przestrzegać norm społecznych" A to przypadkiem nie prawa powinniśmy przestrzegać? Szkoda, że "nasi władcy" nie wymyślili, że aby pamiętać o pandemii mamy chodzić po mieście z palcem w dupie. Równie skuteczne na powstrzymanie C19 ale o ile zabawniej by było! i takie Ajo by się awanturowało, że Pani w tramwaju oba palce ma wolne ;)
brawo
2021-10-08 06:54:22
Gonić pisowską bezmaseczkową patologię
Roman
2021-10-08 00:10:14
Wydaje mnie się że wobec awantury w tramwaju to nawet SM powinna zatrzymać pojazd, ponieważ utrudnia pracę. Obawa jedna że sąd uzna niską szkodliwość społeczną a to grozi jeszcze większą patologią.
Mar
2021-10-07 23:20:23
Brawo Straz Miejska i Policja. Zwalczyć patologie, to zwalczymy Covida. Te dzisiejsze gówniarze i małolaci, sa gorsze i nie bezpieczne niz mozna by sie ich spodziewac po falszywych twarzach.
@Ajo
2021-10-07 22:10:29
Analfabeto ortograficzny i historyczny chcesz nam Niemców i Austriaków za wzór cnót europejskich stawiać? Nam? Polakom? Znam tylko jedną nację, która dostała od nich srogie baty, a nadal ich podziwia. To nie Polacy, więc wracaj do swoich!
?
2021-10-07 22:07:11
Jest regulamin przewozów wejscie do pojazdu tylko z zakrytymi ustami i nosem, przeciez nikt ich nie zmusza do jazdy komunikacja miejska, maja taxowki, samochody,hulajnogi,rowery itd. moga i pieszo , Jak gdzies wchodzisz to respektujesz regulamin jak nie to wychodzisz, takie proste a takie trudne,szkoda tylko ze potem dla wielu osob chorych na x chorob nie ma miejsca bo antyszczepom mozg wyprali inni w internecie i dla nich miejsce pod respiratorem SIE NALEZY ! a w samolocie nie protestuja
SM za mało zdecydowa
2021-10-07 21:47:24
W przestrzeni typu tramwaj, autobus powinni wszystkich bez maseczki tak zawzięcie ścigać. I zaszczepiony może również rozsiewac chorobę. Obecnie to więcej jak 80% potrafi jechać bez maseczki w KM. Dlatego wolę transport indywidualny. Szybciej i bez narażania własnego zdrowia.
Xxx
2021-10-07 21:24:48
"Rapapara rapapara Miała ryja jak kopara" Rapapara rapapara Nie ma maski Ta wieśniara Rapapara rapapara Darła mordę , będzie kara! Hej ;-)
mex ad ere
2021-10-07 20:51:54
Kiedyś o takim jednym był pewien dokument - "Z punktu widzenia nocnego portiera". Teraz widocznie przydałoby się nakręcić nowy - "Z punktu widzenia dziennego strażnika". Tysiąc osób wszędzie bez masek, ale nie - ten musiał być ostatnim "sprawiedliwym". A jak samochody zaparkowane na chodniku na pobliskiej Brodnickiej, że przejść z dzieciakiem do szkoły na tej ulicy nie można, to ten cieć już pewnie nie widzi. Banda służbistów z łapanki...
Staszek
2021-10-07 20:45:09
I bardzo dobrze, żę ukarano ta pasazerkę! POWINNY BYĆ BARDZO DUŻE MANDATY ZA BRAK MASECZEK!!! Prosimy o więcej kontroli w sklepach i autobusach!
@ Troll EDEK
2021-10-07 20:20:08
Widać ,że wychowany zostałeś z butem na twarzy, teraz też ci się to przyda...przykre , ale czym skorupka za młodu ..i takie tam !
On
2021-10-07 20:02:50
Brawo S. M. Takie patologię trzeba zdecydowanie zwalczać. Jako karę, powinna dostać 2 miesiące pracy bez wynagrodzenia na Oddziale Covid owym.
@Mariusz
2021-10-07 19:51:22
Czasem lepiej jest milczeć i tylko wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Rsss
2021-10-07 19:13:13
Brawo SM, czas zwalczać patologię
Mariusz
2021-10-07 18:44:20
Powinni wziąść się za tych co mają te maski na ryjach i charczą jak gruźlicy to po co się szczepiliscie debile jeżeli się boicie czego
Ławnik
2021-10-07 18:37:24
A potem ludzie się dziwią że są takie kolejki w sprawach sądowych jak się zajmują takimi duperelami bo Straż Miejska nie umiała zwykłego mandatu wlepić. I jeszcze się okaże że sąd uniewinni tę bez maseczki. Brawa dla rowerzysty to z pewnością ktoś zbliżony do zielonych oni stawiają na zrównoważony transport rowerowy
Łokietka
2021-10-07 18:15:02
Gliny z Nowego Jorku aż przysiadły z wrażenia na taką interwencję Strazy Miejskiej. Odwaga, bohaterstwo, śmiałe decyzje, konsekwencja w działaniu
Edek
2021-10-07 18:07:58
Weżcie się za meneli na Krzywoustego na Parkowej czy na petli Gumieńce a wyżywacie się na kobiecie za zwykłą maseczke. Odważni rycerze Krzystka od blokad na koła.
Waldek
2021-10-07 17:59:01
Pewnie babochłop który protestował z piorunem
.
2021-10-07 17:45:11
Aktywistka z pl. Solidarności?
Edek
2021-10-07 17:42:16
Tak trzymać.Tylko zdecydowana reakcja sluzb mundurowych moze powstrzymać tych oszołomów .Ta madrala powinna być surowo ukarana. Jeżdżę codziennie środkami komunikacji miejskiej i tak na oko około 20% pasażerów nie ma maseczek , szczególnie ludzie mlodzi lekceważą ten obowiązek.Wiecej kontroli i więcej mandatów to pomoże zdyscyplinować pasażerów.
Ch/Eng
2021-10-07 17:35:59
A temu rowerzyście tak sie spodobało blokowanie pojazdu, ze zaraz spróbował zablokować tramwaj.
Ajo
2021-10-07 17:11:56
Po co było tyle się patyczkować z tą osoba? Trzeba było od razu na komendę przewieżć i czynnosci prawne przeprowadzic skoro nie umie przestrzegać norm społecznych. W innych krajach (Austria,Niemcy) takie zachowanie nie do pomyslenia.A chce uważać się za europejczyka.
Zuzanna
2021-10-07 17:07:46
Jaka energia i moc w Straży Miejskiej podczas potyczki z niezrównoważoną pasażerką z powodu maseczki. Epopeja przez wszystkie miedia a w tym samym czasie ile mogło być w Szczecinie pożytecznych interwencji. Czy SM i jej rzeczniczka nie mają świadomości że tą relacją się ośmieszają?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA