Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Niedzielski: rezygnujemy z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami

Data publikacji: 2021-02-24 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-24 19:07
Niedzielski: rezygnujemy z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami
Fot.pixabay.com  

Od soboty (27 lutego) wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki; po powrocie z Czech i Słowacji będzie kwarantanna, a w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie jest największy wzrost zakażeń, wprowadzone będą "regulacje dyscyplinujące".

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że w wojewódzkie warmińsko-mazurskim nastąpi powrót do nauczania zdalnego w klasach 1-3; zamknięte będą m.in. hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea i baseny.

Od 27 lutego wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

Przyłbice wciąż mogą być stosowane, ale dodatkowo, oprócz maseczki. - Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy - mówił szef MZ.

Minister zapowiedział też wprowadzenie kwarantanny po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki lub posiadających negatywny wynik testu.

Szef MZ podał, że analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widać, w których regionach następują większe wzrosty. W woj. warmińsko-mazurskim jest to 34 proc. przy średniej ogólnopolskiej 19 proc. 

(PAP)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paragraf
2021-02-24 18:34:27
Wiarygodność testów RT-PCR w diagnozowaniu chorób zakaźnych jest praktycznie zerowa, powiedział to sam autor metody PCR, Kary Mullis i potwierdzają to uczciwi lekarze specjaliści. Pozytywny test jest więc wart tyle co nic. Zatem, gdzie jest rzekoma pandemia? Nawet w zakłamanych statystykach MZ jej nie widać. Od marca 2020 r. ok. 70 tysięcy ludzi zmarło ponadnormatywnie w Polsce z powodu braku dostępu do leczenia! Zgony te nie mają nic wspólnego z mniemanym Covid-19(84). Po co więc tzw. szczepionki, które w rzeczywistości są konstruktem genetycznym, które zmienia DNA człowieka? Działania warszawskiego rządu są zadziwiająco zgodne z wytycznymi globalnego filantropa, który podjął trud ratowania ludzkości przed "pandemią", zapewne przypadkowo... Zapewne również przypadkowo, ów filantrop mówi o depopulacji... Czy NWO i Wielki Reset nie będzie dotyczył pana księgowego i jego rodziny? A może liczy na posadę nadzorcy?
cała prawda
2021-02-24 18:26:40
Reżim ma się dobrze... ZAMKNĄĆ NIERZĄD I OTWORZYĆ GOSPODARKĘ !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA