piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Areszt dla organizatora escape roomu przedłużony

Areszt dla organizatora escape roomu przedłużony

Areszt dla organizatora escape roomu przedłużony
Data publikacji: 2019-04-03 13:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 727 383862

Śledztwo nadal trwa. W środę (3 kwietnia) Sąd Okręgowy, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, przedłużył o trzy miesiące nakaz tymczasowego aresztu dla Miłosza S. To organizator escape roomu To Nie Pokój, w którym 4 styczniu br. wybuchł pożar i zginęło pięć 15-latek.

28-letni mieszkaniec Wielkopolski był spokrewniony z osobą prowadzącą działalność gospodarczą jako kącik zabaw escape room w wynajmowanym pomieszczeniu budynku przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 88 w Koszalinie. Poznaniak zaprojektował pokój zagadek, a ujawnione nieprawidłowości, w tym brak alternatywnej drogi ewakuacyjnej, spowodowały decyzję o postawieniu mu dwóch zarzutów: umyślnego doprowadzenia do stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pięciu koszalińskich gimnazjalistek. Mieszkańcowi Wielkopolski grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Na pierwszym przesłuchaniu w prokuraturze odmówił składania wyjaśnień, co motywował złym stanem psychicznym. 7 stycznia br. decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Prokuratura zapowiada kolejne czynności śledcze, dlatego zabezpiecza prowadzone postępowanie. Obejmuje ono też osoby biorące udział w grach oferowanych przez escape room, które dysponują wiedzą np. o scenariuszach gier, mają nagrania z ich przebiegu albo zdjęcia zarejestrowane przy pomocy telefonów komórkowych, aparatów lub innych nośników informatycznych. Wniosek o przedłużenie okresu aresztu do Sądu Rejonowego śledczy argumentują podejrzeniem, że Miłosz S. z powodu zagrożenia pobytem w więzieniu mógłby mataczyć lub uchylać się od stawiennictwa na wezwanie.

Nie wiadomo, czy krąg osób podejrzanych o niedopełnienie zasad bezpieczeństwa w escape roomie nie będzie większy. W charakterze świadka dotąd zeznawał 25-letni pracownik koszalińskiego obiektu. Z jego słów wynikało, że w feralny piątek usiłował opanować pożar, który wybuchł w poczekalni z powodu ulatniającego się gazu. Płomienie uniemożliwiły mu otwarcie drzwi do pokoju zagadek, gdzie pięć nastolatek utknęło w śmiertelnej pułapce i zmarło z powodu zatrucia tlenkiem węgla. 25-latek po pożarze przebywał w Centrum Leczenia Oparzeń w Gryficach.

Koszalińska tragedia spowodowała czynności kontrolne na terenie całego kraju w około 1100 pokojach zagadek, bo to idea modnych zabaw młodzieży pn. escape room. Po wizytach patroli mundurowych posypały się mandaty lub przypadki zamykania tego typu obiektów z powodu niestosowania przepisów przeciwpożarowych, m.in. w Koszalinie i Szczecinku. ©℗

(m)

Fot. koszalininfo.pl

Na zdjęciu: Miłosz S. konsekwentnie odmawia składania wyjaśnień przed śledczymi po wydaniu 7 stycznia br. nakazu aresztowania.

Komentarze

A I
Państwo prokuratorskie. " Pan prokurator ma rację, mamy w Polsce demokrację...". Bezzasadne uwięzienie, bo tak się podoba...i co zrobisz?
2019-04-04 10:03:43
Dura lex
@Lex I bardzo dobrze. Wychachmęcił mieszkanie, chciał sobie w cwaniacki sposób dorobić bez żadnych zezwoleń, za nic miał normy bezpieczeństwa. Nieumyślnie, z chciwości i pazerności sprowadził śmierć na Bogu ducha winne nastolatki, które chciały się tylko pobawić.
2019-04-04 08:48:32
Lex
Tragedia jest tragedią, ale żeby trzymać tego człowieka w areszcie niewiadomo ile czasu to gruba przesada.
2019-04-03 19:11:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie