wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Gawłowski o potrzebie kontroli miejsc rozrywek po tragedii w Koszalinie

Gawłowski o potrzebie kontroli miejsc rozrywek po tragedii w Koszalinie

Gawłowski o potrzebie kontroli miejsc rozrywek po tragedii w Koszalinie
Data publikacji: 2019-02-18 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:09
Wywietleń: 699 376323

– Nie zależy mi, aby obiekty były zamykane, skoro jest zapotrzebowanie, ale te miejsca rozrywki muszą być bezpieczne – powiedział w poniedziałek (18 lutego) Stanisław Gawłowski w Koszalinie. Poseł Platformy Obywatelskiej (PO) złożył interpelację na ręce marszałka sejmu, aby Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) podjęło szersze działania kontrolne.

To pokłosie tragicznego pożaru, w którym 4 stycznia 2018 r. życie straciło pięć 15-latek, przebywających w obiekcie Escape Room w Koszalinie. Wówczas szef resortu w trybie pilnym zarządził w całym kraju sprawdzanie stanu bezpieczeństwa w pokojach zagadek. W ciągu 48 godzin skontrolowanych zostało około 480 takich miejsc rozrywki. Poseł PO twierdzi, że MSWiA powinno iść za ciosem i ocenić warunki funkcjonowania innych obiektów, np. zjeżdżalni, basenów czy rolkowni, które dotąd nie wymagały systematycznych kontroli po otwarciu działalności gospodarczej.

– Oczekuję faktycznych działań, żeby znów nie był mądry Polak po szkodzie – stwierdził Stanisław Gawłowski.

Z kolei Piotr Zientarski, senator PO, odniósł się do piątkowego głosowania w izbie wyższej parlamentu nad uchwałą okolicznościową poświęconą Janowi Olszewskiemu. W dokumencie zabrakło, że zmarły – były szef rządu – był doradcą prezydentów: Lecha Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy, bo tego drugiego ostatecznie pominięto. Parlamentarzysta opozycji twierdzi, że zignorowany został polityczny kompromis, dlatego część senatorów wstrzymała się od głosu.

– Nie możemy się zgodzić na zakłamywanie historii przez PiS, a przecież taka uchwała ma charakter edukacyjny – ocenia Piotr Zientarski. ©

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Escape roomy były modną atrakcją w minione wakacje, m.in. w nadmorskim Mielnie.

Komentarze

Zmarnowany dla społeczeństwa mandat posła
Gawłowski jest tu ekspertem wynajmowal mieszkanie i nie było wypadku a działalność w lokalu była niemoralna a nawet niebezpieczna
2019-02-20 09:22:33
Józiek
Do ft- to może dla równowago napiszesz co pokazała TVPis po zamordowaniu Adamowicza. Czy to tylko tak wybiórczo.
2019-02-19 10:08:58
ft
PO pokazało swoją ,,klasę,, podczas pogrzebu śp.Jana Olszewskiego. Dno i jeszcze raz dno.
2019-02-19 09:43:16
Do @ cdn
Skoro przestałeś czytać, skąd wiesz co komentujesz?
2019-02-18 19:43:03
OOO !!!
Pan poseŁ taki aktywny , troskliwy ! Temat znalazł !Działanie pod publiczkę - ta cala interpelacja .
2019-02-18 18:29:10
Wódz OTUA
Ty Stachu powinieneś bardziej martwić się kto będzie doglądał lodziarni przy ulicy Chodkiewicza jak będziesz siedział.
2019-02-18 18:28:19
@ cdn
100 % ! Ja już dawno przestałem ... aż żal ściska że Redakcja chwali się historią dziennika od 1945 roku. Wystarczy zobaczyć wydawcę aby spodziewać się artykułu... Zenada ! Tak się właśnie niszczy niezależne dziennikarstwo - do przemyślenia młodym!
2019-02-18 16:25:36
Ciekaff
I się nagle Stachu obudził. Znawca,piewca i mistrz od wszystkiego ! Wstyd (!) Pośle - bez względu na przynależność polityczną ! WSTYD !! Rozumiem że nagle Ktoś dostał wiatru w żagle... A przez 8 lat władzy ...pontonik i kierunek - zielona wyspa ?
2019-02-18 16:15:36
Żałosne aż wymiotować się chce.
.
2019-02-18 15:41:39
Git Funfel
Staszku, Ty się martw o ten Escape Room, do którego niedługo trafisz i raczej escape szybko nie zrobisz.
2019-02-18 14:54:01
cdn
Drogi Kurierze chyba przestane was kupowac.Naprawde co ma do powiedzenia ten osobnik interesuje tylko sledczych iprokuratorow.Odnosnie glosowania to watpiacy przekonali sie co reprezentuje soba po/partia oszustow/.
2019-02-18 14:52:34
Piotrowicz
PiS jest mistrzem w zakłamywaniu historii