piątek, 18 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Aquapark po szczecińsku

Aquapark po szczecińsku

Aquapark po szczecińsku
Data publikacji: 2015-12-21 22:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 2292 67333

Historia prób wybudowania w Szczecinie aquaparku ma już ponad piętnaście lat. I wszystko wskazuje na to, że szybko się nie zakończy. Kłopot bowiem w tym, że miasto chce zarówno mieć ciastko, jak i zjeść ciastko. W tym wypadku to znaczy mieć aquapark i jednocześnie za niego nie płacić.

Założenia gminy Szczecin wydają się dość sensowne. W miejsce zrujnowanego kąpieliska „Gontynka" trzeba wybudować aquapark z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego tam? Bo teren jest dobrze skomunikowany z resztą miasta, leży blisko centrum i w całości należy do gminy. Na dodatek ma własne ujęcie wody, co może być elementem obniżającym koszty funkcjonowania kompleksu.

Problem polega jednak na tym, że takie centrum wodne albo jest z założenia deficytowe, jeśli ma być powszechnie dostępne, albo bilety wstępu muszą być horrendalnie drogie, jeśli biznes ma dochodowy. Wówczas jednak nie ma mowy, by było to społecznie akceptowalne. Dlatego od ubiegłego wieku Szczecin próbuje znaleźć „trzecią drogę". „Gontynka" ma bowiem tę zaletę, że do terenów kąpieliska przylegają grunty, na których można prowadzić działalność komercyjną, np. zbudować centrum handlowe. Kolejne wersje tego planu, ogłaszane przez kolejnych prezydentów od końca ubiegłego wieku nie są jednak z różnych powodów realizowane. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze szczecińskim i e-wydaniu

(dar, ArR)

Fot. R.PAKIESER

Komentarze

Jan
Nie dość, że podbierasz "nick" to jeszcze opowiadasz banialuki. Był czas zmienić, a skoro w demokratycznych wyborach mieszkańcy wybrali Krzystka, to widać jest najlepszy.
2016-02-17 09:39:24
Jan
Jak zamkną i rozliczą Krzystka i jego ekipę to Szczecin zacznie rozkwitać a szczecinianom będzie żyło się lepiej. KRZYSTEK wraz z KOLEGAMI od lat doją Szczecin I szczecinian a ich majątki rozkwitają Czas to zmienić i odwołać to dziadostwo.
2015-12-22 07:53:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Najstarszy szczeciński fast food

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie