czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gontynka. Tropiki, egzotyczna plaża i palmy

Gontynka. Tropiki, egzotyczna plaża i palmy

Gontynka. Tropiki, egzotyczna plaża i palmy
Data publikacji: 2015-12-07 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2695 46740

Plaża usypana z naturalnego piasku morskiego a latem otoczenie zbiornika obsadzone tropikalną roślinnością np. palmami w donicach, Wszystko ma sprawiać wrażenie egzotycznej, tropikalnej plaży w centrum Szczecina. To fragment koncepcji aquaparku opracowanej przez radnego miejskiego PiS Roberta Stankiewicza.

Kilkanaście dni temu "Kurier" ujawnił plany miasta dotyczące budowy w Szczecinie aquaparku. Przypomnijmy - koncepcja aquaparku zakłada, że w miejscu kąpieliska Gontynki ma powstać duży obiekt składający się m.in. z basenów, zjeżdżalni itp. urządzeń (zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz) oraz terenu do rekreacji i np. rodzinnych spotkań piknikowych. Oprócz tego przewidziano stworzenie części edukacyjnej, czyli specjalne urządzenia, przyrządy naukowe, laboratorium objaśniające rożne zjawiska związane z wodą. Koszt budowy - 100 mln złotych. Pieniądze mają pochodzić z budżetu miasta.

Ale okazuje się, że swoją wizję aquaparku ma radny miejski PiS Robert Stankiewicz. Ujawnił ją w interpelacji do prezydenta Szczecina. Radny proponuje przeznaczenie Gontynki pod kryty park wodny wraz z otwartym sezonowym kąpieliskiem – „Egzotyczna plaża”, czyli utrzymanym w egzotycznej, tropikalnej formie.

- Woda znajdująca się w zewnętrznym zbiorniku byłaby lekko zasolona a plaża usypana z naturalnego piasku morskiego. Dodatkowo w sezonie letnim otoczenie zbiornika powinno zostać obsadzone tropikalną roślinnością w postaci np. palm w donicach, tak aby miejsce sprawiało wrażenie egzotycznej, tropikalnej plaży - ujawnia szczegóły swojej koncepcji radny Stankiewicz.

(dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Gontynka dzisiaj...

Komentarze

@
A czego innego się spodziewać jak nie debilnych pomysłów skoro sami tego typu fachowcy w radzie miasta. A na co komu palmy w doniczkach ? jedną już mieliśmy , na placu Hołdu Pruskiego. A część edukacyjna ??.....napewno się przyda. Zwłaszcza niedouczonym radnym.
2015-12-08 10:09:30
...a nie lepiej
byłoby produkcję Junaka uruchomić np?...to żart oczywiście, rządzący zdrajcy mają inne zadania do wykonania...
2015-12-07 20:17:16
Adam
Kolejny debilny pomysł by zaistnieć w mediach, a te jak za Pani matką... Stankiewicz: zapraszam Cie na Prawobrzeże, na te chodniki, których nie ma na ulice pełne dziur, na zaniedbane tereny zielone, po prostu do miasta, które gdyby było samodzielne, byłoby pewnie cackiem. A od wielkiego brata mu nie skapuje, bo Piotruś paniczyk woli pchać tam gdzie mieszka czyli na Warszewo i Osów... Żenada!
2015-12-07 15:15:52
fiki miki
Radny Stankiewicz odkrył Amerykę!!! Ale się napocił chłop, aby zaproponować ten wariant. Ale skąd wziąć na to pieniądze, nie powiedział. A szkoda.
2015-12-07 12:42:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie