niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gontynka. Tropiki, egzotyczna plaża i palmy

Gontynka. Tropiki, egzotyczna plaża i palmy

Gontynka. Tropiki, egzotyczna plaża i palmy
Data publikacji: 2015-12-07 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2522 46740

Plaża usypana z naturalnego piasku morskiego a latem otoczenie zbiornika obsadzone tropikalną roślinnością np. palmami w donicach, Wszystko ma sprawiać wrażenie egzotycznej, tropikalnej plaży w centrum Szczecina. To fragment koncepcji aquaparku opracowanej przez radnego miejskiego PiS Roberta Stankiewicza.

Kilkanaście dni temu "Kurier" ujawnił plany miasta dotyczące budowy w Szczecinie aquaparku. Przypomnijmy - koncepcja aquaparku zakłada, że w miejscu kąpieliska Gontynki ma powstać duży obiekt składający się m.in. z basenów, zjeżdżalni itp. urządzeń (zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz) oraz terenu do rekreacji i np. rodzinnych spotkań piknikowych. Oprócz tego przewidziano stworzenie części edukacyjnej, czyli specjalne urządzenia, przyrządy naukowe, laboratorium objaśniające rożne zjawiska związane z wodą. Koszt budowy - 100 mln złotych. Pieniądze mają pochodzić z budżetu miasta.

Ale okazuje się, że swoją wizję aquaparku ma radny miejski PiS Robert Stankiewicz. Ujawnił ją w interpelacji do prezydenta Szczecina. Radny proponuje przeznaczenie Gontynki pod kryty park wodny wraz z otwartym sezonowym kąpieliskiem – „Egzotyczna plaża”, czyli utrzymanym w egzotycznej, tropikalnej formie.

- Woda znajdująca się w zewnętrznym zbiorniku byłaby lekko zasolona a plaża usypana z naturalnego piasku morskiego. Dodatkowo w sezonie letnim otoczenie zbiornika powinno zostać obsadzone tropikalną roślinnością w postaci np. palm w donicach, tak aby miejsce sprawiało wrażenie egzotycznej, tropikalnej plaży - ujawnia szczegóły swojej koncepcji radny Stankiewicz.

(dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Gontynka dzisiaj...

Komentarze

@
A czego innego się spodziewać jak nie debilnych pomysłów skoro sami tego typu fachowcy w radzie miasta. A na co komu palmy w doniczkach ? jedną już mieliśmy , na placu Hołdu Pruskiego. A część edukacyjna ??.....napewno się przyda. Zwłaszcza niedouczonym radnym.
2015-12-08 10:09:30
...a nie lepiej
byłoby produkcję Junaka uruchomić np?...to żart oczywiście, rządzący zdrajcy mają inne zadania do wykonania...
2015-12-07 20:17:16
Adam
Kolejny debilny pomysł by zaistnieć w mediach, a te jak za Pani matką... Stankiewicz: zapraszam Cie na Prawobrzeże, na te chodniki, których nie ma na ulice pełne dziur, na zaniedbane tereny zielone, po prostu do miasta, które gdyby było samodzielne, byłoby pewnie cackiem. A od wielkiego brata mu nie skapuje, bo Piotruś paniczyk woli pchać tam gdzie mieszka czyli na Warszewo i Osów... Żenada!
2015-12-07 15:15:52
fiki miki
Radny Stankiewicz odkrył Amerykę!!! Ale się napocił chłop, aby zaproponować ten wariant. Ale skąd wziąć na to pieniądze, nie powiedział. A szkoda.
2015-12-07 12:42:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie