Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Gontynka. Tropiki, egzotyczna plaża i palmy

Data publikacji: 07 grudnia 2015 r. 12:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Gontynka. Tropiki, egzotyczna plaża i palmy
 

Plaża usypana z naturalnego piasku morskiego a latem otoczenie zbiornika obsadzone tropikalną roślinnością np. palmami w donicach, Wszystko ma sprawiać wrażenie egzotycznej, tropikalnej plaży w centrum Szczecina. To fragment koncepcji aquaparku opracowanej przez radnego miejskiego PiS Roberta Stankiewicza.

Kilkanaście dni temu "Kurier" ujawnił plany miasta dotyczące budowy w Szczecinie aquaparku. Przypomnijmy - koncepcja aquaparku zakłada, że w miejscu kąpieliska Gontynki ma powstać duży obiekt składający się m.in. z basenów, zjeżdżalni itp. urządzeń (zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz) oraz terenu do rekreacji i np. rodzinnych spotkań piknikowych. Oprócz tego przewidziano stworzenie części edukacyjnej, czyli specjalne urządzenia, przyrządy naukowe, laboratorium objaśniające rożne zjawiska związane z wodą. Koszt budowy - 100 mln złotych. Pieniądze mają pochodzić z budżetu miasta.

Ale okazuje się, że swoją wizję aquaparku ma radny miejski PiS Robert Stankiewicz. Ujawnił ją w interpelacji do prezydenta Szczecina. Radny proponuje przeznaczenie Gontynki pod kryty park wodny wraz z otwartym sezonowym kąpieliskiem – „Egzotyczna plaża”, czyli utrzymanym w egzotycznej, tropikalnej formie.

- Woda znajdująca się w zewnętrznym zbiorniku byłaby lekko zasolona a plaża usypana z naturalnego piasku morskiego. Dodatkowo w sezonie letnim otoczenie zbiornika powinno zostać obsadzone tropikalną roślinnością w postaci np. palm w donicach, tak aby miejsce sprawiało wrażenie egzotycznej, tropikalnej plaży - ujawnia szczegóły swojej koncepcji radny Stankiewicz.

(dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Gontynka dzisiaj...

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2015-12-08 10:09:30
A czego innego się spodziewać jak nie debilnych pomysłów skoro sami tego typu fachowcy w radzie miasta. A na co komu palmy w doniczkach ? jedną już mieliśmy , na placu Hołdu Pruskiego. A część edukacyjna ??.....napewno się przyda. Zwłaszcza niedouczonym radnym.
...a nie lepiej
2015-12-07 20:17:16
byłoby produkcję Junaka uruchomić np?...to żart oczywiście, rządzący zdrajcy mają inne zadania do wykonania...
Adam
2015-12-07 15:15:52
Kolejny debilny pomysł by zaistnieć w mediach, a te jak za Pani matką... Stankiewicz: zapraszam Cie na Prawobrzeże, na te chodniki, których nie ma na ulice pełne dziur, na zaniedbane tereny zielone, po prostu do miasta, które gdyby było samodzielne, byłoby pewnie cackiem. A od wielkiego brata mu nie skapuje, bo Piotruś paniczyk woli pchać tam gdzie mieszka czyli na Warszewo i Osów... Żenada!
fiki miki
2015-12-07 12:42:56
Radny Stankiewicz odkrył Amerykę!!! Ale się napocił chłop, aby zaproponować ten wariant. Ale skąd wziąć na to pieniądze, nie powiedział. A szkoda.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA