środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Animacje i konsultacje za dotacje

Animacje i konsultacje za dotacje

Animacje i konsultacje za dotacje
Data publikacji: 2017-07-30 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 1175 284253

Spotkania, pikniki sąsiedzkie, i warsztaty dla mieszkańców kwartałów przyległych do śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego w Szczecinie to kolejna z odsłon tzw. modelowej jej rewitalizacji. Termin składania ofert w otwartym konkursie na przygotowanie i realizację tego rodzaju programu animacji społecznych upłynął 5 lipca. Dotacja na ich realizację wyniesie 50 tys. zł.

W otwartym konkursie ofert na przygotowanie i realizację takiego programu animacji w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego w Szczecinie” zorganizowanym przez miasto wzięły udział 4 podmioty. Najciekawszy program - zdaniem komisji konkursowej - przedstawiły wspólnie Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki i Stowarzyszenie Media Dizajn.

- Oferta jest staranna, spójna i odpowiada założonym kryteriom – argumentują swój wybór członkowie komisji konkursowej. - Stowarzyszenia wykazują znajomość tematyki związanej z rewitalizacją oraz przedstawiły atrakcyjną i adekwatną do celów zadania i grupy odbiorców ofertę. Ponadto liczba planowanych wydarzeń oraz beneficjentów zadania znacznie przewyższa zakładane minimum.

- Stowarzyszenia część programu planują zrealizować w „Obiekcie Kreatywnym” przy ulicy Królowej Jadwigi 2/2. W programie jest kilkadziesiąt różnorodnych wydarzeń – informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta UM.

- Planujemy wyjście w przestrzeń podwórek sąsiadujących z aleją Wojska Polskiego, pokazanie i przypomnienie mieszkańcom historii tego miejsca – mówi  Rafał Bajena, ze Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki. - Nasz program będzie adresowany do mieszkańców w różnym wieku. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Realizacja zadania przewidziana jest do 31 grudnia tego roku. Umowa zostanie podpisana w ciągu kilku najbliższych dni. Maksymalna wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi 50 tys. zł.

Sfinansowane ono zostanie ze środków Unii Europejskiej i dotacji rządowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Podobnie zresztą jak działalność specjalnego punktu konsultacyjnego, który oficjalnie działa od 30 czerwca w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 44b. Prowadzi go za dotację w kwocie 80 tys. zł z tej samej puli wyłoniona w innym konkursie również organizacja pozarządowa. Jest nią Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”. ©℗

(MIR)

Fot.: Ryszard PAKIESER

Na zdjęciach: punkt konsultacyjny, który oficjalnie działa od 30 czerwca w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 44b. Na spotkania w nim dotyczące planów rewitalizacji zaprasza mieszkańców al. Wojska Polskiego i okolicznych ulic w kwartałach śródmiejskich Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”.

 

Animacje i konsultacje za dotacje Animacje i konsultacje za dotacje Animacje i konsultacje za dotacje

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy