poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > W alei teraz animacje i badania

W alei teraz animacje i badania

W alei teraz animacje i badania
Data publikacji: 2017-07-17 16:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 2904 274886

Szczecińscy urzędnicy nie zdążyli jeszcze rozstrzygnąć otwartego i kolejnego już konkursu, jaki tego lata ogłosił prezydent miasta, dotyczącego alei Wojska Polskiego i jej tzw. modelowej rewitalizacji, a już szuka chętnych na kolejne zlecenie z nią związane. Tym razem na przeprowadzenie badania socjologicznego wśród mieszkańców pięciu kwartałów zabudowy mieszkaniowej zlokalizowanych przyległych do śródmiejskiego odcinka alei od strony placów Szarych Szeregów i Zwycięstwa.

Termin składania ofert w otwartym konkursie na przygotowanie i realizację programu animacji społecznej w procesie rewitalizacji w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie” upłynął 5 lipca. Dotacja na jego realizację ma wynieść 50 tys. zł. Miasto oczekuje, że organizacja, której zostanie zlecone zadanie przedstawi w ofercie program animacji społecznej mieszkańców obszaru rewitalizacji, tj. kwartałów zabudowy mieszkaniowej przy alei Wojska Polskiego na odcinku od placu Zwycięstwa do placu Szarych Szeregów, z określeniem sposobu realizacji programu – atrakcyjnego, adekwatnego do celów zadania i odpowiedniego dla danej grupy wiekowej (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, osoby starsze).

Wydarzenia, w zakresie promocji i informacji o nich, miałyby być organizowane do końca grudnia tego roku. We współpracy z punktem konsultacyjnym, który oficjalnie działa w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 44b od 30 czerwca, a prowadząca go organizacja pozarządowa (jest nią Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”) też wyłoniona została w osobnym konkursie i uzyskała na ten cel gminną dotację w kwocie 80 tys. zł.

Jak ustaliliśmy, oferty na animacje złożyły w magistracie w terminie 4 podmioty. Jakie? Jak odpowiedział nam Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta UM, informacja zostanie podana w oświadczeniu woli po zatwierdzeniu wyników przez prezydenta.

W związku z aleją Wojska Polskiego pojawił się też inny komunikat. Tym razem o tym, że miasto szuka dla odmiany wykonawcy, który przeprowadzi badanie socjologiczne wśród mieszkańców 5 kwartałów zabudowy mieszkaniowej zlokalizowanych przy alei Wojska Polskiego. Termin nadsyłania ofert mija 24 lipca.

- Poprzez badanie miasto ma zamiar pozyskać dane i informacje, które posłużą w dalszej kolejności w podejmowaniu optymalnych decyzji w procesie opracowania koncepcji zagospodarowania wnętrz 5 kwartałów zabudowy mieszkaniowej zlokalizowanych przy alei Wojska Polskiego na odcinku od placu Szarych Szeregów do placu Zwycięstwa w Szczecinie - czytamy w komunikacie CIM UM, podpisanym przez Piotra Zielińskiego.©℗

Tekst i fot. Mirosław Winconek

Komentarze

OBY
A może o to właśnie chodzi (oby) - że kolejni zarobią sobie na projektach, analizach, a aleja pozostanie w swoim obecnym kształcie, który jest bardzo dobry, bo ma szerokie chodniki dla pieszych i kilka pasów dla rozładowania ruchu w centrum miasta.
2017-07-18 06:51:51
chyba urzędasy mają z górki do pracy albo jeżdżą autami?
nie potrzebne badania, ale potrzebne są proste i równe chodniki w naszym mieście bo są tak zaniedbane miejsca że już trudno chodzić!
2017-07-17 23:40:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy