Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Al. Wojska Polskiego częściowo zamknięta [GALERIA, FILM] (akt. 2)

Data publikacji: 2018-12-28 12:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Al. Wojska Polskiego częściowo zamknięta
 

Uwaga kierowcy! Północna nitka al. Wojska Polskiego została zamknięta w piątek o godz. 15.20. Taka organizacja ruchu potrwa 9 miesięcy - do września!

W piątek rusza największa miejska inwestycja drogowa: budowa kolejnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej i modernizacja skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta. Dosłownie za parę minut na potrzeby budowy zostanie zamknięta jedna nitka alei prowadząca w stronę Polic – od skrzyżowania z ul. Zaleskiego do ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Przejezdna zostanie tylko jezdnia, którą do tej pory jeździliśmy w kierunku centrum. Zawężenie drogi wojewódzkiej (czyli al. Wojska Polskiego) do jednego pasa ruchu na pewno spowoduje utrudnienia. Zamknięta dla kierowców będzie również ul. Pawła Jasienicy i końcowy odcinek ul. Kochanowskiego. Trzeba się spodziewać korków!

Jak od nich uciec? Najlepiej omijać (jak się da) ten rejon miasta. Ale jak już musimy tędy przejechać, pamiętajmy, że już nie można skręcić z alei w lewo, w ul. Traugutta (i odwrotnie - kierując się w stronę Głębokiego nie wjedziemy w aleję z ul. Traugutta).

Z powodu korków włączenie się do ruchu z ul. Traugutta w al. Wojska Polskiego (w prawo) będzie teraz bardzo trudne. Dlatego wytyczony został objazd przez ul. Lindego, która do ul. Waryńskiego będzie ulicą jednokierunkową – ta ostatnia straci status drogi z pierwszeństwem przejazdu.

Aby ułatwić zjazd z ul. Zaleskiego, zmianie ulegnie oznakowanie oraz program sygnalizacji świetlnej na jej skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego. Oprócz skrętu w prawo z ul. Zaleskiego (tak jak było dotychczas) będzie teraz możliwa również jazda na wprost do ul. Zaleskiego i dalej do ul. Wyspiańskiego lub ul. Słowackiego. Z kolei czas zjazdu z al. Wojska Polskiego w ul. Zaleskiego (kierunek Wyspiańskiego) ma być mocno skrócony.

Osobny objazd obowiązuje samochody ciężarowe kierujące się na Police - nie będą przecież mogły skręcić w lewo z ul. Traugutta w al. Wojska Polskiego. Kierowcy TIR-ów na ul. 26 Kwietnia muszą jechać na wprost ciągami ulic: 26 Kwietnia, Taczaka, Szeroka, Szafera, Jarzyńskiego aż do al. Wojska Polskiego. U zbiegu ul. Poniatowskiego z ul. Santocką i ul. Witkiewicza stoi znak „Zakaz ruchu samochodów ciężarowych”.

Dojazd mieszkańców do posesji znajdujących się w ciągu al. Wojska Polskiego, w szczególności na odcinku od ul. Traugutta do ul. Bolesława Prusa oraz do posesji w ciągu ul. Pawła Jasienicy, będzie możliwy po uzgodnieniach z wykonawcą inwestycji.

Siłą rzeczy czekają nas również zmiany w komunikacji miejskiej. Z powodu zamknięcia północnej jezdni al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Zaleskiego do ul. Marii Skłodowskiej-Curie likwidacji ulegnie przystanek autobusowy linii 53, 60 i 67 zlokalizowany przy kamieniu pamiątkowym im. Trachalskiego. Autobusy linii 53 i 60 zatrzymywać się będą dopiero na przystanku przy ul. Wincentego Pola i dalej na ul. Unii Lubelskiej. Przystanek linii 67 zostanie ulokowany w ciągu ul. Traugutta zaraz za skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego. Osoby chcące przesiąść się z linii 53 lub 60 na linię 67 muszą to uczynić w rejonie ronda Giedroycia.

Likwidacji ulegną również przystanki linii tramwajowych 1 i 9 w rejonie skrzyżowania z ul. Traugutta. Nowe przystanki zlokalizowane będą w rejonie skrzyżowania z ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Pasażerowie chcący przesiąść się z linii tramwajowych na linie autobusowe bądź odwrotnie muszą to uczynić na przystankach „Lodogryf” lub „Unii Lubelskiej”.

Obecnie wprowadzona, tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez najbliższe dziewięć miesięcy. Potem zostanie zmieniona. Bo trudności z przejazdem przez krzyżówkę alei z ul. Traugutta potrwają dłużej. Cała inwestycja zaplanowana jest bowiem na dwa lata. ©℗

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard Pakieser

 

***

Wcześniejsza informacja

Zgodnie z zapowiedziami po porannym szczycie w piątek pojawiły się utrudnienia w przejeździe al. Wojska Polskiego w Szczecinie w rejonie nowo budowanego węzła Łękno. 

Na razie wciąż zamknięty jest tylko jeden pas. Sygnalizacja świetlna została jednak wyłączona. Sterowanie ruchem odbywa się ręcznie. W związku z tym korki rosną z każdej strony al. Wojska Polskiego. Całkowite zamknięcie nitki w stronę  Głębokiego zostało przesunięte - może nawet na godz. 15.

Pojawili się już jednak pierwsi kierowcy, którzy pomimo obecności służb drogowych, próbują łamać nowo wprowadzone ograniczenia w ruchu.

(t)

Sonda

Na zakończenie której inwestycji w ciagu al. Wojska Polskiego w Szczecinie czekasz najbardziej?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jola
2018-12-29 15:06:58
A kiedy remont Modrej?
Miejski łazęga
2018-12-29 10:10:02
Kompletnie nieprzemyślane decyzje.Całkowite wyłączenie tego odcinka z ruchu,byłoby najlepszym rozwiązaniem i powodowało zdecydowanie mniejsze zamieszanie i korki w rejonie,jak dzieje się to teraz.Marnej jakości i kwalifikacji zawodowych mamy w Urzędzie Miasta i Zarządzie Dróg urzędników.Mieli bardzo dużo czasu na analizę,nie byli w stanie ogarnąć problemu.
Komer
2018-12-28 19:48:22
Dramacik - Głębokie zblokowane rano, potem Wojska - Bezrzecze kiepsko, Arkonska za jaki czas - wyjechać z Pilchowa, Głębokiego to jest chyba tylko dla tych co maja w samochodzie karton relanium... w sumie mogą odciąć ten fragment miasta - cieszę się ze robią ale nie wszystko na jeden rzut... tracę godzinę więcej na dojazd do domu i do pracy
@A kogo to
2018-12-28 17:57:01
Nadludzi z Drzetowa ty parchu. Hrrr tfuu w twoja nieudana imitacje twarzy!:)
A kogo to
2018-12-28 17:43:31
A kogo to obchodzi oprócz cwaniaczków z warszewa!?
Mirek
2018-12-28 17:26:26
Na Wincentego Pola? Lekka przesada
kłopot
2018-12-28 17:19:13
mamo droga
Ano
2018-12-28 15:54:58
Takie zmiany to powinni robić późnym wieczorem lub w nocy a nie w szczycie grzebanie przy znakach i światłach - amatorka.
Ciekawy
2018-12-28 15:27:58
A kiedy na Głębokim?
co to foto
2018-12-28 13:59:02
Ale żeby nieostre zdjęcia dawać?
Kier.budowy
2018-12-28 13:25:31
nie...króciutko wyjdzie coś koło 2-3 lat.
A na długo tak ??
2018-12-28 13:17:38
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA