Bariery na ul. Zaleskiego w Szczecinie ustawiono już w środę. W czwartek stanęły znaki informujące kierowców, że w tym rejonie na drodze może się pojawić ciężki sprzęt. Na ul. Arkońskiej wymalowane są też tymczasowe żółte linie. To pierwsze oznaki, że ruszyła budowa kolejnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej i skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta.
Na razie jeszcze poważnych utrudnień w ruchu nie ma. Kierowcy z wykonywanych obecnie prac przygotowawczych mogą jednak wyciągnąć jeden wniosek: za chwilę z przejazdem może być ciężko.
Wytyczanie tymczasowych wjazdów na plac budowy i ustawienie u zbiegu ulic: Arkońskiej, Niemierzyńskiej i Wszystkich Świętych nowego oznakowania umożliwiającego ruch ciężkich samochodów sugeruje też, że inwestycja rozpocznie się od strony ul. Arkońskiej, gdzie kilka lat temu przerwano budowę obwodnicy śródmiejskiej. Przypomnijmy, że zostanie ona dalej poprowadzona wzdłuż nasypu kolejowego do al. Wojska Polskiego.
Jednak prawdziwe kłopoty zaczną się, dopiero kiedy wykonawca rozpocznie przebudowę skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta. Wtedy, czasowo, trzeba będzie zamykać poszczególne nitki alei. Na jakiś czas wstrzymany też zostanie ruch tramwajowy (w ramach modernizacji ma powstać nowy wiadukt wzdłuż al. Wojska Polskiego).
Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu krzyżówki mają być wprowadzone 5 grudnia. Nie ma wątpliwości, utrudnią życie kierowcom – korki murowane. Budowa potrwa 24 miesiące.
(lw)
Fot. Leszek Wójcik