Poniedziałek 27 września 2021r. 
REKLAMA

Akt oskarżenia ws. usiłowania zabójstwa ojca

Data publikacji: 2018-09-13 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Akt oskarżenia ws. usiłowania zabójstwa ojca
 

Prokuratura w Pyrzycach skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa ojca. Pokrzywdzony przeżył. Synowi grozi dożywocie.

Prokurator zarzucił mężczyźnie, że działając w warunkach recydywy w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia swojego ojca, uderzał go po głowie pięściami oraz co najmniej dwukrotnie z dużą siłą drewnianym wałkiem do ciasta – poinformowały w czwartek służby prasowe Prokuratury Krajowej.

Jak ustalili śledczy podejrzany po opuszczeniu zakładu karnego, gdzie odbywał karę, zamieszkał ze swoim ojcem. Gdy doszło do ataku był pod wpływem alkoholu. Miał wszcząć awanturę i zaatakować swojego ojca. Później wyszedł z mieszkania. Pokrzywdzony poszedł do sąsiadki, która wezwała pogotowie.

Policjanci zatrzymali napastnika i na wniosek prokuratora sąd tymczasowo go aresztował.

"Śledztwo wykazało, że ojciec podejrzanego doznał obrażeń ciała naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni" - czytamy w komunikacie prokuratury.

Za zarzucane przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ