Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Zarzut za usiłowanie zabójstwa w więzieniu

Data publikacji: 2018-09-05 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Zarzut za usiłowanie zabójstwa w więzieniu
 

Mężczyzna, który w Zakładzie Karnym w Nowogardzie zranił współwięźnia, usłyszał w środę zarzut usiłowania zabójstwa - poinformowała szczecińska prokuratura okręgowa. Podejrzanemu grozi dożywocie.

- Prokurator Prokuratury Rejonowej w Goleniowie przedstawił zatrzymanemu zarzut dotyczący tego, że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego przy użyciu ostrego narzędzia, usiłował dokonać zabójstwa w ten sposób, że zadał mężczyźnie cios w szyję – powiedziała PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Sprawca działał w warunkach recydywy – wynika z informacji rzeczniczki. Grozi mu więzienie na czas nie krótszy niż osiem lat albo 25 lat więzienia, nawet dożywocie.

Prokurator planuje jeszcze w środę skierować do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Podejrzany Maciej K. odbywał w Zakładzie Karnym w Nowogardzie karę 16 lat pozbawienia wolności – 15 lat za zabójstwo i rok za kradzież. W poniedziałek 3 września zaatakował i zranił współwięźnia. Następnego dnia, we wtorek, kończyła mu się kara i miał wyjść z więzienia.

Pokrzywdzony Maciej U. trafił do szpitala. Konieczna była operacja, która – jak wcześniej podała prokuratura – zakończyła się pomyślnie.

(pap)

Fot. Jerzyjan (Wikipedia)

Na zdjęciu: do zranienia więźnia doszło w Zakładzie Karnym w Nowogardzie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja
2018-09-06 09:07:18
Za gacie
?
2018-09-05 18:22:33
A za co siedzi pokrzywdzony?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ