Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Akt oskarżenia dla matki, która wyrzuciła noworodka przez okno

Data publikacji: 2018-08-27 12:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Akt oskarżenia dla matki, która wyrzuciła  noworodka przez okno
 

Mieszkanka Szczecinka w październiku zeszłego urodziła w domu syna i po porodzie wyrzuciła go przez okno na podwórko. Dziecko kilka dni później zmarło. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie  skierowała przeciwko podejrzanej o dokonanie zabójstwa nowo narodzonego dziecka do sądu akt oskarżenia. 

Kobieta 10 października 2017 roku w mieszkaniu w Szczecinku urodziła chłopczyka. Bezpośrednio po porodzie wyrzuciła niemowlę przez okno łazienki znajdującej się na I piętrze na podwórze przy budynku. Dziecko zostało znalezione przez przypadkową osobę, która w pobliżu przechodziła.

Pomimo  akcji ratunkowej i późniejszej hospitalizacji noworodka nie zdołano uratować. Śledztwo wykazało, iż bezpośrednią przyczyną śmierci chłopczyka, która nastąpiła 15 października 2017 r., były obrażenia ciała w postaci urazu wielonarządowego głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej, będące wynikiem doznanego urazu mechanicznego spowodowanego upadkiem na twardą nawierzchnię.

Podejrzana została zatrzymana przez policję, a następnie tymczasowo aresztowana. W chwili popełnienia przestępstwa była poczytalna.  

PO skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko kobiecie podejrzanej o dokonanie zabójstwa nowo narodzonego dziecka. Za zarzucaną zbrodnię grozi jej kara co najmniej  8 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo i dożywocie.

(g)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA