czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Akt oskarżenia dla matki, która wyrzuciła noworodka przez okno

Akt oskarżenia dla matki, która wyrzuciła noworodka przez okno

Akt oskarżenia dla matki, która wyrzuciła  noworodka przez okno
Data publikacji: 2018-08-27 12:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 1653 347829

Mieszkanka Szczecinka w październiku zeszłego urodziła w domu syna i po porodzie wyrzuciła go przez okno na podwórko. Dziecko kilka dni później zmarło. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie  skierowała przeciwko podejrzanej o dokonanie zabójstwa nowo narodzonego dziecka do sądu akt oskarżenia. 

Kobieta 10 października 2017 roku w mieszkaniu w Szczecinku urodziła chłopczyka. Bezpośrednio po porodzie wyrzuciła niemowlę przez okno łazienki znajdującej się na I piętrze na podwórze przy budynku. Dziecko zostało znalezione przez przypadkową osobę, która w pobliżu przechodziła.

Pomimo  akcji ratunkowej i późniejszej hospitalizacji noworodka nie zdołano uratować. Śledztwo wykazało, iż bezpośrednią przyczyną śmierci chłopczyka, która nastąpiła 15 października 2017 r., były obrażenia ciała w postaci urazu wielonarządowego głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej, będące wynikiem doznanego urazu mechanicznego spowodowanego upadkiem na twardą nawierzchnię.

Podejrzana została zatrzymana przez policję, a następnie tymczasowo aresztowana. W chwili popełnienia przestępstwa była poczytalna.  

PO skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko kobiecie podejrzanej o dokonanie zabójstwa nowo narodzonego dziecka. Za zarzucaną zbrodnię grozi jej kara co najmniej  8 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo i dożywocie.

(g)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie