wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Akcja przy wykolejonych cysternach

Akcja przy wykolejonych cysternach [GALERIA, FILM] (akt. 1)

Akcja przy wykolejonych cysternach
Data publikacji: 2016-02-16 12:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:18
Wywietleń: 1928 120255

Wiadomo już, że początek wypompowywania amoniaku z czterech cystern, które wczoraj (15 lutego) wykoleiły się w sąsiedztwie przejazdu w Dąbiu przy ul. Wiosennej, wyznaczono na godzinę 17. Do tej pory rozstawiony będzie sprzęt ratunkowy, wyznaczona strefa bezpieczeństwa, wyłączony prąd trakcji kolejowej na odcinku, gdzie będzie odbywała się akcja przepompowywania amoniaku. Poza ekipami fachowców, które przyjechały na miejsce katastrofy z Zakładów Chemicznych Azoty w Puławach, w akcji biorą udział także ekipy strażaków ze Szczecina, policja, pracownicy kolei.

Mieszkańcy dwóch domów, które stoją najbliżej, a także pracownicy trzech pobliskich firm, będą powiadamiani przez policję o ewentualnych zagrożeniach i proszeni o pozostanie w swoich mieszkaniach, gdy rozpocznie się wypompowywanie amoniaku. Jest on mocno żrący i niebezpieczny dla życia i zdrowia, dlatego warto zachować ostrożność. Na czas akcji, która może potrwać nawet trzy, cztery dni wstrzymany zostanie ruch pociągów. Te dalekobieżne docierać będą tylko do stacji w Stargardzie, skąd pasażerowie jadący do Szczecina będą zabierani komunikacją zastępczą. Natomiast pociągi regionalne zatrzymywać się będą na stacji w Dąbiu.

Wokół miejsca akcji wyznaczono strefę bezpieczeństwa, która będzie wynosiła 150 metrów. Kierowcy samochodów, którzy korzystali dotąd z ulicy Wiosennej, do czasu zakończenia akcji ratunkowej nie będą mogli z niej korzystać. (mos)

Wcześniejsza informacja:

W miejscu wykolejenia się cystern z amoniakiem przy ul. Wiosennej w Szczecinie Dąbiu trwają przygotowania do przepompowania niebezpiecznej substancji. Sytuację ocenili specjaliści z Puław. Akcja ma rozpocząć się we wtorek o godz. 17 i wtedy też wstrzymany zostanie ruch pociągów ze Szczecina Głównego.

- Prosimy okolicznych mieszkańców o zabezpieczenie się i nie otwieranie okien po godz. 17. Amoniak w czasie przepompowywania może się wydostawać i może być wyczuwalny drażniący zapach, ale nie będzie to niebezpieczne - apeluje Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiego komendanta straży pożarnej. 

Do wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 15.40. Wtedy to na stacji Szczecin Dąbie przewróciły się cztery cysterny z groźnym dla zdrowia i życia amoniakiem. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia się ich zbiorników. Wypadek spowodował jednak zakłócenia w kursowaniu pociągów. (k)

Autor filmu: Robert STACHNIK

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MIEJSCA WYPADKU

Akcja przy wykolejonych cysternach Akcja przy wykolejonych cysternach

Komentarze

Specjaliści ochrony
Ci ze Słuzby Ochrony Kolei ochraniali chyba wodzów z tej firmy.
2016-02-17 19:08:40
Jo
Tu jest rozkład http://radioszczecin.pl/1,334097,autobusowa-komunikacja-zastepcza-zamiast-pociago
2016-02-16 15:41:54
maria
Na infolinii. Jedyne 1,29 za minute połączenia!
2016-02-16 14:04:15
witek
gdzie moge sie dowiedziec czy pociag relacij warszawa szczecin przyjedzie do szczecina
2016-02-16 13:09:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”