piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Książka w podróży

Książka w podróży

Książka w podróży
Data publikacji: 2016-02-13 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 1539 118993

Rozpoczęta przez PKP Intercity w połowie września 2015 roku akcja „Książka w podróży" cieszy się powodzeniem wśród pasażerów. O wizualne biblioteki od stycznia wzbogacane są pociągi kategorii TLK.

Pasażerowie pociągów PKP Intercity mogą korzystać z bezpłatnych e-booków oraz zniżek na zakup książek. Umożliwia im to akcja „Książka w podróży”, prowadzona od 15 września zeszłego roku przez przewoźnika, księgarnie Publio.pl i Matras oraz bibliotekę internetową Wolne Lektury. Patronuje jej Instytut Książki.

W pociągach PKP IC i na większości dworców powstały wizualne biblioteki - plakaty z okładkami najciekawszych udostępnionych podczas akcji książek. Aby się oddać lekturze, wystarczy zeskanować kod QR lub wpisać do wyszukiwarki internetowej adres umieszczony przy okładce. Jest to możliwe na dowolnym urządzeniu (smartfonie, tablecie, laptopie). Do wyboru jest teraz kilkadziesiąt e-booków (pełnych wydań lub obszernych fragmentów książek) - zarówno nowości, jak i klasyka. Książka jest udostępniana w formie tekstu, więc wczytanie jej całej to ok. 1MB transmisji.

- Akcja cieszy się powodzeniem wśród pasażerów - twierdzi biuro prasowe PKP Intercity SA. - Przed świętami Bożego Narodzenia wraz z partnerami udostępniliśmy dwa nowe tytuły: „Karbala" Marcina Górki i Piotra Głuchowskiego - reportaż dla miłośników mocnych wrażeń - oraz „Szlak nadziei" Normana Davisa i Janusza Rosikonia, czyli 12500 km szlakiem Armii Andersa.

Na początku biblioteki wizualne trafiły do pociągów EIP i EIC. W styczniu pojawiły się w pierwszych TLK.

- Pracujemy nad nową odsłoną akcji, więc już niedługo podróżni mogą się spodziewać odświeżenia tytułów - informuje PKP Intercity SA.

Każdy pasażer PKP Intercity może ponadto na podstawie numeru biletu skorzystać z 25-proc. rabatu na zakup książek (cyfrowych i drukowanych) w księgarniach partnerów akcji. Na kilku dworcach kolejowych zainstalowano także regały bookcrossingowe, dzięki którym czytelnicy mogą się wymieniać przeczytanymi książkami. (mag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie