środa, 21 października 2020.
Strona główna > Świat > Katastrofa kolejowa w Bawarii

Katastrofa kolejowa w Bawarii (akt. 1)

Katastrofa kolejowa w Bawarii
Data publikacji: 2016-02-09 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 996 117324

Do dziewięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej, do której we wtorek doszło w Bawarii. Jest też ok. 90 rannych, w tym kilkunastu ciężko.

W pobliżu miejscowości Bad Aibling, na jednotorowej trasie, czołowo zderzyły się dwa pociągi podmiejskie. Jeden z pociągów wykoleił się. Przewróciło się kilka wagonów. Niemieckim służbom ratowniczym na pomoc pospieszyły służby austriackie. Rzecznik niemieckiej policji Stefan Brandl wskazał, że do katastrofy doszło w trudno dostępnym miejscu, między rzeką Mangfall a lasem, co komplikuje operację ratunkową. Niektórych rannych transportuje się łodziami bądź śmigłowcami na drugi brzeg rzeki, gdzie czekają karetki pogotowia.

Nie wiadomo, dlaczego nie zadziałał system bezpieczeństwa zainstalowany na tej trasie kolejowej, który powinien był automatycznie zatrzymać pociągi, by nie dopuścić do zderzenia. System ten kontrolowano zaledwie tydzień temu i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Niemieckie media zwracają uwagę, że wśród pasażerów obu pociągów nie było dzieci w wieku szkolnym, ponieważ w Bawarii są obecnie ferie.

(pap)

Fot. EPA/PETER KNEFFEL

Komentarze

Kto wie...? ?
A moze w przeciagu tego tygodnia... zjawili sie w tamtym rejonie Nasi zbieracze zlomu ? Lub Ktos z Multi-Kulti... "sprytnie" noca na torach to wszystko "przygotowal"...??
2016-02-10 01:31:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie