wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > 400 tysięcy dla zdolnych

400 tysięcy dla zdolnych

400 tysięcy dla zdolnych
Data publikacji: 2016-05-26 15:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 570 135318

Do końca maja szczecińskie szkoły mają czas na to, by dostarczyć do Urzędu Miasta wnioski wraz z dyplomami potwierdzającymi sukcesy ich uczniów w różnych konkursach. Ci najlepsi z najlepszych mają bowiem szansę na otrzymanie nagrody prezydenta Szczecina, czyli jednorazowego stypendium pieniężnego.

Dotyczy to jednak uczniów mieszkających w Szczecinie. Ci, którzy uczą się w szczecińskich szkołach, ale są zameldowani np. w Policach czy Dobrej, dostaną nagrodę rzeczową.

Rok temu ponad siedmiuset uczniów ze Szczecina odebrało nagrody prezydenta miasta za wybitnie osiągnięcia w nauce - 381 z podstawówek, 161 z gimnazjów i 186 ze szkół ponadgimnazjalnych. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie tegoroczna liczba nagród. Trwa bowiem „przeliczanie" sukcesów na konkretne punkty.

Punktacja zmieniła się w stosunku do poprzednich lat. I tak, np. niegdyś mocno punktowane były konkursy płatne, ogólnopolskie, typu Alfik czy Olimpusek. Mając tylko trzy dyplomy, potwierdzające sukces w takowym teście, można było otrzymać stypendium. Teraz punktacja za konkursy płatne została zmniejszona trzykrotnie, a poza tym w uchwale jest dopisek, że uczeń może przedłożyć do nagrody maksymalnie cztery dyplomy z tych testów (a każdy musi być z innego przedmiotu). Minimalnie zmniejszono również punkty za konkursy miejskie. Z kolei najwięcej punktów można uzyskać za sukcesy w konkursach zwalniających ze sprawdzianu szóstoklasistów, egzaminu gimnazjalnego i maturalnego, oraz w międzynarodowych olimpiadach. ©℗

(MON)

Na zdj.: W ub. roku ponad siedmiuset uczniów ze Szczecina odebrało nagrody prezydenta miasta za wybitnie osiągnięcia w nauce. O tym, ilu otrzyma stypendia w tym roku, dowiemy się ok. 20 czerwca.

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie