poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > 400 tysięcy dla zdolnych

400 tysięcy dla zdolnych

400 tysięcy dla zdolnych
Data publikacji: 2016-05-26 15:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 683 135318

Do końca maja szczecińskie szkoły mają czas na to, by dostarczyć do Urzędu Miasta wnioski wraz z dyplomami potwierdzającymi sukcesy ich uczniów w różnych konkursach. Ci najlepsi z najlepszych mają bowiem szansę na otrzymanie nagrody prezydenta Szczecina, czyli jednorazowego stypendium pieniężnego.

Dotyczy to jednak uczniów mieszkających w Szczecinie. Ci, którzy uczą się w szczecińskich szkołach, ale są zameldowani np. w Policach czy Dobrej, dostaną nagrodę rzeczową.

Rok temu ponad siedmiuset uczniów ze Szczecina odebrało nagrody prezydenta miasta za wybitnie osiągnięcia w nauce - 381 z podstawówek, 161 z gimnazjów i 186 ze szkół ponadgimnazjalnych. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie tegoroczna liczba nagród. Trwa bowiem „przeliczanie" sukcesów na konkretne punkty.

Punktacja zmieniła się w stosunku do poprzednich lat. I tak, np. niegdyś mocno punktowane były konkursy płatne, ogólnopolskie, typu Alfik czy Olimpusek. Mając tylko trzy dyplomy, potwierdzające sukces w takowym teście, można było otrzymać stypendium. Teraz punktacja za konkursy płatne została zmniejszona trzykrotnie, a poza tym w uchwale jest dopisek, że uczeń może przedłożyć do nagrody maksymalnie cztery dyplomy z tych testów (a każdy musi być z innego przedmiotu). Minimalnie zmniejszono również punkty za konkursy miejskie. Z kolei najwięcej punktów można uzyskać za sukcesy w konkursach zwalniających ze sprawdzianu szóstoklasistów, egzaminu gimnazjalnego i maturalnego, oraz w międzynarodowych olimpiadach. ©℗

(MON)

Na zdj.: W ub. roku ponad siedmiuset uczniów ze Szczecina odebrało nagrody prezydenta miasta za wybitnie osiągnięcia w nauce. O tym, ilu otrzyma stypendia w tym roku, dowiemy się ok. 20 czerwca.

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie