Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Szansa dla zdolnych

Data publikacji: 2016-04-26 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Szansa dla zdolnych
 

Zdolni gimnazjaliści z małych miejscowości mogą starać się o stypendium na naukę w renomowanej szkole ponadgimnazjalnej. Warunek - dochód na członka rodziny nie przekraczający 1100 zł i średnia ocen co najmniej 4,5.

Nabór stypendystów prowadzony jest do czwartku (28 kwietnia). Do programu przyjętych zostanie 50 uczniów za całej Polski. Zakwalifikowani absolwenci gimnazjów będą mogli podjąć naukę w renomowanych liceach ogólnokształcących w pięciu miastach: Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdyni.

Autorski program stypendialny "Klasa" prowadzi Fundacja Banku BGŻ BNP Paribas. Ma na celu na wspieranie wybitnych, młodych ludzi, którzy pochodzą z małych miejscowości i choć kończą gimnazja z najwyższymi wynikami, ich sytuacja materialna utrudnia im kontynuację nauki w dobrych szkołach dużych miast.

Program "Klasa" wystartował w 2003 r. w Warszawie. W ciągu 13 lat z jego wsparcia skorzystało 650 uczniów z ponad 300 miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Czteroletnie stypendium gwarantuje pełne wsparcie finansowe w trakcie nauki w liceum. Każdy uczestnik ma zapewniony pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, a także comiesięczne kieszonkowe, zajęcia dodatkowe, wyjścia kulturalne i wycieczki klasowe oraz stypendium na I rok studiów.

- Stypendyści naszego programu są uczniami ambitnymi, z ponadprzeciętnymi wynikami w nauce. Są to osoby, które bardzo ciężko pracują, także na rzecz innych, angażując się społecznie i dzieląc się tym co potrafią robić najlepiej - podkreśla Małgorzata Zdzienicka–Grabarz, prezes Fundacji BGŻ BNP Paribas. - Wśród 650 uczestników programu znaleźć można olimpijczyków startujących w międzynarodowych konkursach, piosenkarzy, aktywnych działaczy społecznych, polonistów, filologów, ekonomistów, matematyków, prawników, biochemików oraz inżynierów różnych specjalności, a nawet pilotów wojskowych. To właśnie oni są dziś najlepszymi ambasadorami „Klasy”.

Celem programu stypendialnego jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie tych, którym sytuacja ekonomiczna nie pozwoliłaby na kontynuowanie nauki w renomowanych szkołach. Aby wziąć udział w programie, należy odwiedzić stronę internetową www.fundacja.bgzbnpparibas.pl, zapoznać się z kryteriami naboru oraz wypełnić formularz on-line pod adresem www.fundacja.bgzbnpparibas.pl/klasa_bgz/Aplikacja_on_line.html.

Program objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W 2012 r. zwyciężył w konkursie "Dobre Stypendia".©℗

Elżbieta KUBERA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA