czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Szansa dla zdolnych

Szansa dla zdolnych

Szansa dla zdolnych
Data publikacji: 2016-04-26 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1086 131096

Zdolni gimnazjaliści z małych miejscowości mogą starać się o stypendium na naukę w renomowanej szkole ponadgimnazjalnej. Warunek - dochód na członka rodziny nie przekraczający 1100 zł i średnia ocen co najmniej 4,5.

Nabór stypendystów prowadzony jest do czwartku (28 kwietnia). Do programu przyjętych zostanie 50 uczniów za całej Polski. Zakwalifikowani absolwenci gimnazjów będą mogli podjąć naukę w renomowanych liceach ogólnokształcących w pięciu miastach: Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdyni.

Autorski program stypendialny "Klasa" prowadzi Fundacja Banku BGŻ BNP Paribas. Ma na celu na wspieranie wybitnych, młodych ludzi, którzy pochodzą z małych miejscowości i choć kończą gimnazja z najwyższymi wynikami, ich sytuacja materialna utrudnia im kontynuację nauki w dobrych szkołach dużych miast.

Program "Klasa" wystartował w 2003 r. w Warszawie. W ciągu 13 lat z jego wsparcia skorzystało 650 uczniów z ponad 300 miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Czteroletnie stypendium gwarantuje pełne wsparcie finansowe w trakcie nauki w liceum. Każdy uczestnik ma zapewniony pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, a także comiesięczne kieszonkowe, zajęcia dodatkowe, wyjścia kulturalne i wycieczki klasowe oraz stypendium na I rok studiów.

- Stypendyści naszego programu są uczniami ambitnymi, z ponadprzeciętnymi wynikami w nauce. Są to osoby, które bardzo ciężko pracują, także na rzecz innych, angażując się społecznie i dzieląc się tym co potrafią robić najlepiej - podkreśla Małgorzata Zdzienicka–Grabarz, prezes Fundacji BGŻ BNP Paribas. - Wśród 650 uczestników programu znaleźć można olimpijczyków startujących w międzynarodowych konkursach, piosenkarzy, aktywnych działaczy społecznych, polonistów, filologów, ekonomistów, matematyków, prawników, biochemików oraz inżynierów różnych specjalności, a nawet pilotów wojskowych. To właśnie oni są dziś najlepszymi ambasadorami „Klasy”.

Celem programu stypendialnego jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie tych, którym sytuacja ekonomiczna nie pozwoliłaby na kontynuowanie nauki w renomowanych szkołach. Aby wziąć udział w programie, należy odwiedzić stronę internetową www.fundacja.bgzbnpparibas.pl, zapoznać się z kryteriami naboru oraz wypełnić formularz on-line pod adresem www.fundacja.bgzbnpparibas.pl/klasa_bgz/Aplikacja_on_line.html.

Program objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W 2012 r. zwyciężył w konkursie "Dobre Stypendia".©℗

Elżbieta KUBERA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy