Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

14-miesięczny chłopczyk zmarł przez trutkę na szczury

Data publikacji: 2022-04-08 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-08 21:45
14-miesięczny chłopczyk zmarł przez trutkę na szczury
Do tragedii doszło 25 grudnia 2020 roku w Kamieniu Pomorskim. Ft. Sylwia DUDEK  

Właściciel kamienicy w Kamieniu Pomorskim usłyszał zarzut w sprawie śmierci 14-miesięcznego dziecka. Oskarżonemu Henrykowi C. grozi do 8 lat więzienia.

Do tragedii doszło 25 grudnia 2020 roku w Kamieniu Pomorskim w jednym z mieszkań przy ul. Moniuszki. Trzyosobowa rodzina źle się poczuła. U wszystkich występowały objawy zatrucia; nudności, wymioty i bóle brzucha. Rodzice wezwali karetkę, która dwie osoby, w tym dziecko, zabrała do szpitala. Z budynku przy ul. Moniuszki ewakuowano też inne osoby. 14-miesięczny chłopczyk, mimo reanimacji, zmarł w szpitalu.

Sprawę wiele miesięcy badała prokuratura, biegli zajmowali się ustalaniem przyczyny śmierci chłopca. Początkowo podejrzewano zatrucie tlenkiem węgla. Brano też pod uwagę trutkę na szczury, która mogła przekształcić się w gaz. Ojciec zmarłego dziecka za przyczynę wskazywał środek do deratyzacji mieszkania. Do mieszkania wezwano w dniu zdarzenia specjalistyczną grupę chemiczną z PSP ze Szczecina. Ta potwierdziła obecność siarkowodoru oraz dwutlenku siarki w stężeniu zagrażającym życiu. Jak się okazało, rodzina zatruła się oparami z trutki na szczury.

Prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu mające postać rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących.

- Przeprowadziliśmy czynności procesowe z udziałem podejrzanego, który usłyszał zarzut – mówi Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Dotyczy on sprowadzenia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób, którego następstwem była śmierć dziecka. Został skierowany wniosek do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Czekamy na decyzję.

Oskarżonemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A z jakieg po-wodu..
2022-04-08 21:42:17
W w/w mieszkaniu... mialy rzekomo byc - czy byly Szczury ??
j
2022-04-08 21:41:40
a to nie ta sprawa gdzie pogotowie wezwane za pierwszym razem stwierdziło że dziecko śpi ? obciążyć tych konowałów
bez ładu i składu
2022-04-08 16:49:01
Ale co? Ale jak? O co chodzi z tą deratyzacją mieszkania? Kto to robił? Gdzie tlenek węgla, a gdzie trutka na szczury? Biegi są pewni? Czy zatrucie tymi gazami wskazano jako przyczynę śmierci? Red. (w) - ty czytasz to co napisałeś przed publikacją??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA