niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Zamachowiec wydany Francji

Zamachowiec wydany Francji

Zamachowiec wydany Francji
Data publikacji: 2016-04-27 13:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 754 131216

Podejrzany o działalność terrorystyczną Salah Abdeslam został przez Belgię wydany w środę (27 kwietnia) Francji na podstawie europejskiego nakazu aresztowania - poinformowały prokuratury belgijska i francuska.

Jak podano w Paryżu, strona francuska przejęła Abdeslama o godzinie 9.05 rano. Jeszcze w środę stanie on przed sędzią śledczym, który rozpatrzy wniosek o jego aresztowanie.

26-letniemu Abdeslamowi, urodzonemu w Belgii obywatelowi francuskiemu pochodzenia marokańskiego, zarzuca się między innymi współudział w przeprowadzonych 13 listopada 2015 roku zamachach terrorystycznych w Paryżu, które spowodowały śmierć 130 ludzi. Na razie nie jest jasne, czy brał także udział w przygotowaniach do zamachów bombowych, jakie miały miejsce w Brukseli 22 marca 2016 roku. W Belgii podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa policjanta, czego miał się dopuścić w trakcie strzelaniny z siłami bezpieczeństwa.

Abdeslama przetrzymywano ostatnio w więzieniu w Beveren na północy Belgii. Przed jego aresztowaniem w Brukseli 18 marca - na cztery dni przed tamtejszymi zamachami - zajmował jedno z czołowych miejsc na liście osób, poszukiwanych na terenie Europy w związku z działalnością terrorystyczną. (pap)

 

Fot. EPA/ETIENNE LAURENT

Komentarze

Jarun
Wydany Francuzom a Francuzi go zakatują. Dlatego bał się wydania, ekstradycji do Francji. Francuzi znani są ze stosowania tortur podczas przesłuchania i nie ustępują one metodom stosowanym przez Gestapo. O tym mówił też Dziewulski w TV.
2016-04-29 08:45:28
A to dopiero PO-czatek...!
Powod: miedzy innymi Unijne-Brukselskie i Niemieckie... "Multi-Kulti czyli Refugess Welcome"... do i w Uni Europejskiej !!
2016-04-28 02:21:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy