Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Zamachowiec ucieka przed Państwem Islamskim

Data publikacji: 2015-11-23 21:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Zamachowiec ucieka przed Państwem Islamskim
Salah Abdeslam Fot. belgijska policja  

Prawniczka mężczyzny, który odwiózł do Belgii jednego z zamachowców z Paryża Salaha Abdeslama, powiedziała, że poszukiwany listem gończym mężczyzna był bardzo zdenerwowany i mógł mieć na sobie pas z materiałami wybuchowymi.

21-letni Hamza Attouh, który 14 listopada pojechał po Salaha do francuskiej stolicy, przyznał, że wysadził podejrzanego w Laeken, północno-zachodniej dzielnicy Brukseli. Jak przekazała prawniczka kierowcy Salah był bardzo zdenerwowany. Telewizja ABC News podaje, że ukrywa się on w Brukseli i kontaktował się z przyjaciółmi przez Skype'a, prosząc ich, by pomogli mu przedostać się do Syrii. Brat zamachowca, Mohamed, potwierdził, że dwaj przyjaciele powiedzieli mu o rozpaczliwej rozmowie. Kolejny raz wezwał brata, by oddał się w ręce policji. Ponadto przyjaciele Salaha Abdeslama powiedzieli ABC News, że Salaha śledzi nie tylko belgijska policja, ale też członkowie Państwa Islamskiego (IS), którzy są niezadowoleni z tego, że podczas zamachów w Paryżu nie zdetonował swojego pasa z materiałami wybuchowymi. Jego starszy brat Brahim wysadził się w powietrze w czasie ataków. (pap)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Każdy robi jak uważa
2015-11-24 07:22:44
To w Belgii mogą sobie bezkarnie prowadzić swoje poszukiwania członkowie IS? Ciekawe obyczaje ma ten kraj, ale nie ma się czemu dziwić, skoro niedługo w Brukseli większość ludzi będą stanowić muzułmanie.
Observer,
2015-11-24 01:50:07
Wyglada wiec na to... ze i Daesh szuka dalej dziury w calym ? Czyli poplatane z pomieszanym ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ