niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Zamachowiec odmówił składania zeznań

Zamachowiec odmówił składania zeznań

Zamachowiec odmówił składania zeznań
Data publikacji: 2016-05-20 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1380 134580

Salah Abdeslam, jedyny żyjący członek grupy dżihadystów z Państwa Islamskiego odpowiedzialnej za listopadowe zamachy w Paryżu, odmówił w piątek (20 maja) odpowiedzi na pytania sędziego śledczego podczas pierwszego we Francji przesłuchania - podaje agencja AFP.

- Abdeslam już na wstępie odwołał się do swojego prawa do zachowania milczenia i odmówił odpowiedzi na pytania - poinformowała prokuratura, dodając, że oskarżony nie podał powodów swojej decyzji.

Abdeslam - 26-letni, urodzony w Belgii, francuski obywatel marokańskiego pochodzenia - jest podejrzany o udział w przeprowadzeniu zamachów w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Postawiono mu zarzuty zabójstwa o charakterze terrorystycznym, porwań i posiadania broni oraz ładunków wybuchowych.

Jak tłumaczył jeden z adwokatów Abdeslama Frank Berton, jego klient "dziś nie chciał się wypowiadać, ale zrobi to później. (...) Chciał skorzystać z prawa do zachowania milczenia, trzeba dać mu czas". Jednak zdaniem prokuratury oskarżony w żaden sposób nie zadeklarował, że w przyszłości będzie rozmawiał ze śledczymi, chociaż wcześniej jego obrońca mówił, że oskarżony chce rozmawiać ze śledczymi i wytłumaczyć im, jak doszło do jego radykalizacji.

- To skandaliczna postawa. Zarówno Salah Abdeslam, jak i jego doradcy, wciąż manipulują opinią publiczną - ocenił oskarżyciel Olivier Morice. (pap)

 

Fot. EPA/ETIENNE LAURENT

Komentarze

Nigdy w zyciu...
Czytaj dzisiaj tj. 21/5 na www.niezalezna.pl... jak rzekomo 2-ch Syryjczykow zranilo specjalnie przygotowanym sygnetem Polaka ! I my tego typu Afrykanskie Multi-Kulti mamy PO-przyjmowac na stale do Polski ? Moim zdaniem... NIGDY W ZYCIU !!
2016-05-21 11:02:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy