sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Świat > Nowy bilans zamachów w Brukseli

Nowy bilans zamachów w Brukseli

Nowy bilans zamachów w Brukseli
Data publikacji: 2016-03-24 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1710 125627

We wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli zginęło 31 osób, a ok. 300 zostało rannych - wynika z najnowszego bilansu przekazanego przez minister zdrowia Belgii Maggie De Block.

Do zamachów doszło na brukselskim lotnisku i na stacji metra Maelbeek w pobliżu siedzib unijnych instytucji. Przyznało się do nich Państwo Islamskie.

Dziennik "La Libre Belgique", który podaje te dane na stronach internetowych, zastrzega, że bilans może ulec zmianie. W szpitalach przebywa wciąż ok. 150 osób, z czego 61 znajduje się na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Cztery hospitalizowane osoby nie zostały wciąż zidentyfikowane, ponieważ są w stanie śpiączki. Większość osób poważnie rannych ma rozległe poparzenia, częste są też rany kłute spowodowane odłamkami metali.

Minister zdrowia oceniła, że znakomita praca służb ratunkowych, a następnie dobra organizacja pracy szpitali w całym kraju, do których przewieziono osoby ranne, pozwoliła zapobiec wielu zgonom. Część osób mniej poszkodowanych w zamachach dopiero w środę trafiła do szpitali, ponieważ we wtorek w pierwszym odruchu po tragedii skierowała się do swoich domów. W ten sposób Maggie De Block tłumaczyła większy od poprzednio podawanego bilans rannych. Te osoby najczęściej skarżą się na ubytek słuchu na skutek eksplozji. (pap)

 

Na zdjęciu: W miejscach ataków ludzie palą znicze, upamiętniając ofiary zamachowców.
Fot. EPA/OLIVIER HOSLET

Komentarze

Wielkanocna w-PiS-anka,
Odp. do kom. Maniek... a wiesz ze od 2 tygodni juz PO-zapominalem, bedac tak bardzo zajety w-PiS-ywaniem ! Widze tez, ze Cie juz "chorobowo PO-nosi" i dlatego Zycze Ci... Surowego i PO-malowanego Jajka !!
2016-03-26 01:18:09
Maniek
Ty POgibany, leki brałeś?
2016-03-25 11:37:00
Wschodnia UE,
Jak sobie Zachodnia UE poprzez Brukselskie "Multi-Kulti Decyzje PO-sciela"... to tak pozniej ma ! Otwarte granice... i Unijna NAIWNOSC... tez nie ma granic !!
2016-03-24 12:16:07
rt
Kwiaty i kolorowa kreda z pewnością pomogą ofiarom i ich rodzinom, a gdy doda się do tego kolorowanie profili na portalach społecznościowych w belgijską flagę, to już będzie świetnie.
2016-03-24 10:12:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie