poniedziałek, 03 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Nowy bilans zamachów w Brukseli

Nowy bilans zamachów w Brukseli

Nowy bilans zamachów w Brukseli
Data publikacji: 2016-03-24 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1797 125627

We wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli zginęło 31 osób, a ok. 300 zostało rannych - wynika z najnowszego bilansu przekazanego przez minister zdrowia Belgii Maggie De Block.

Do zamachów doszło na brukselskim lotnisku i na stacji metra Maelbeek w pobliżu siedzib unijnych instytucji. Przyznało się do nich Państwo Islamskie.

Dziennik "La Libre Belgique", który podaje te dane na stronach internetowych, zastrzega, że bilans może ulec zmianie. W szpitalach przebywa wciąż ok. 150 osób, z czego 61 znajduje się na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Cztery hospitalizowane osoby nie zostały wciąż zidentyfikowane, ponieważ są w stanie śpiączki. Większość osób poważnie rannych ma rozległe poparzenia, częste są też rany kłute spowodowane odłamkami metali.

Minister zdrowia oceniła, że znakomita praca służb ratunkowych, a następnie dobra organizacja pracy szpitali w całym kraju, do których przewieziono osoby ranne, pozwoliła zapobiec wielu zgonom. Część osób mniej poszkodowanych w zamachach dopiero w środę trafiła do szpitali, ponieważ we wtorek w pierwszym odruchu po tragedii skierowała się do swoich domów. W ten sposób Maggie De Block tłumaczyła większy od poprzednio podawanego bilans rannych. Te osoby najczęściej skarżą się na ubytek słuchu na skutek eksplozji. (pap)

 

Na zdjęciu: W miejscach ataków ludzie palą znicze, upamiętniając ofiary zamachowców.
Fot. EPA/OLIVIER HOSLET

Komentarze

Wielkanocna w-PiS-anka,
Odp. do kom. Maniek... a wiesz ze od 2 tygodni juz PO-zapominalem, bedac tak bardzo zajety w-PiS-ywaniem ! Widze tez, ze Cie juz "chorobowo PO-nosi" i dlatego Zycze Ci... Surowego i PO-malowanego Jajka !!
2016-03-26 01:18:09
Maniek
Ty POgibany, leki brałeś?
2016-03-25 11:37:00
Wschodnia UE,
Jak sobie Zachodnia UE poprzez Brukselskie "Multi-Kulti Decyzje PO-sciela"... to tak pozniej ma ! Otwarte granice... i Unijna NAIWNOSC... tez nie ma granic !!
2016-03-24 12:16:07
rt
Kwiaty i kolorowa kreda z pewnością pomogą ofiarom i ich rodzinom, a gdy doda się do tego kolorowanie profili na portalach społecznościowych w belgijską flagę, to już będzie świetnie.
2016-03-24 10:12:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie