Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wyrok śmierci wykonano

Data publikacji: 01 października 2015 r. 21:55
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:45
Wyrok śmierci wykonano
 

W amerykańskim stanie Georgia dokonano egzekucji kobiety skazanej na śmierć, mimo apelu papieża Franciszka o zmianę wyroku. Była to pierwsza egzekucja kobiety w tym stanie od 70 lat.

W ostatnim przemówieniu wygłoszonym w Kongresie USA papież Franciszek apelował o zniesienie kary śmierci na cały świecie. We wtorkowym liście nuncjusz apostolski w USA arcybiskup Carlo Maria Vigano napisał w imieniu papieża, że wyrok w sprawie Kelly Gissendaner powinien zostać zmieniony "na karę odzwierciedlającą zarówno sprawiedliwość, jak i miłosierdzie".

Skazana skorzystała z prawa do ostatniego słowa i zmówiła modlitwę. 47-latce wstrzyknięto truciznę w zakładzie karnym w Jackson. Została skazana na śmierć za spiskowanie ze swym kochankiem w celu zabicia męża w 1997 roku. Jej kochanka za morderstwo i porwanie skazano na dożywocie. Adwokaci kobiety do ostatniego momentu walczyli w sądach różnych instancji, by odłożyć wykonanie wyroku. Przed więzieniem zebrało się kilkunastu przeciwników kary śmierci.

- Jeśli trzeba was jeszcze przekonywać, że kara śmierci jest torturą, to spójrzcie na Kelly Gissendaner, która przez wiele godzin czekała, by dowiedzieć się, czy będzie żyła czy umrze - powiedziała Helen Prejean. Zebrani wskazywali na wzorowe zachowanie Gissendaner w więzieniu. Kobieta nawróciła się i zaczęła studiować teologię, dzięki czemu pomagała licznym współwięźniom. Z kolei rodzina zamordowanego twierdzi, że skazana nie okazała mu żadnej litości. (pap)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paragrafy...,
2015-10-01 20:27:51
Moim zdaniem obydwoje powinni poniesc jednakowa kare ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA