sobota, 04 kwietnia 2020.
Strona główna > Kraj > Ofiara ma prawo oczekiwać, że przestępca zostanie osądzony

Ofiara ma prawo oczekiwać, że przestępca zostanie osądzony [FILM]

Ofiara ma prawo oczekiwać, że przestępca zostanie osądzony
Data publikacji: 2017-08-19 17:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 1389 288908

Niezależnie od upływu czasu ofiara, jej rodzina, ma prawo oczekiwać, że sprawca zostanie schwytany i osądzony - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Resort pracuje nad zmianami w prawie dotyczącymi m. in. rezygnacji z przedawnienia przestępstw popełnionych na tle seksualnym przeciwko zdrowiu i życiu.

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianami w prawie karnym. W rozmowie z PAP wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł powiedział, że jedną z istotnych koncepcji zmiany jest rezygnacja z przedawnienia w przypadku przestępstw popełnionych na tle seksualnym przeciwko zdrowiu i życiu.

- Gdy mówimy o sprawach najpoważniejszych, sprawach brutalnych morderstw, zabójstw na tle seksualnym, bardzo często trauma rodziny ofiary lub samej ofiary, jeśli przeżyła zdarzenie, trwa wiele lat - zauważył Warchoł. Dlatego - w jego opinii - niezależnie od upływu czasu ofiara, jak i jej rodzina, ma prawo oczekiwać, że sprawca zostanie schwytany i sprawiedliwie osądzony. 

(pap)

Film: PAP

 

Komentarze

"Kobiece Aniolki"...
PRAWIDLOWO, ALE pod warunkiem ze Sprawiedliwie i Dokladnie ujawni sie przyczyne i motywy Przestepstwa przeciwko tym Kobietom... ktore niekiedy sa w stanie tak bardzo psychicznie "wyprowadzic" Faceta z rownowagi, ze w efekcie stracil kontrole nad tym czego dokonal ! Gdyz dosc czesto, wina lezy mniej/wiecej - gdzies tam po srodku ! I dlatego te Kobiety ktore "czesto" Prowokuja... wczesniej obcinaja wlosy na krotko !!
2017-08-19 22:50:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie