Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ofiara ma prawo oczekiwać, że przestępca zostanie osądzony [FILM]

Data publikacji: 19 sierpnia 2017 r. 17:33
Ostatnia aktualizacja: 06 września 2017 r. 19:02
Ofiara ma prawo oczekiwać, że przestępca zostanie osądzony
 

Niezależnie od upływu czasu ofiara, jej rodzina, ma prawo oczekiwać, że sprawca zostanie schwytany i osądzony - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Resort pracuje nad zmianami w prawie dotyczącymi m. in. rezygnacji z przedawnienia przestępstw popełnionych na tle seksualnym przeciwko zdrowiu i życiu.

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianami w prawie karnym. W rozmowie z PAP wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł powiedział, że jedną z istotnych koncepcji zmiany jest rezygnacja z przedawnienia w przypadku przestępstw popełnionych na tle seksualnym przeciwko zdrowiu i życiu.

- Gdy mówimy o sprawach najpoważniejszych, sprawach brutalnych morderstw, zabójstw na tle seksualnym, bardzo często trauma rodziny ofiary lub samej ofiary, jeśli przeżyła zdarzenie, trwa wiele lat - zauważył Warchoł. Dlatego - w jego opinii - niezależnie od upływu czasu ofiara, jak i jej rodzina, ma prawo oczekiwać, że sprawca zostanie schwytany i sprawiedliwie osądzony. 

(pap)

Film: PAP

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

"Kobiece Aniolki"...
2017-08-19 22:50:28
PRAWIDLOWO, ALE pod warunkiem ze Sprawiedliwie i Dokladnie ujawni sie przyczyne i motywy Przestepstwa przeciwko tym Kobietom... ktore niekiedy sa w stanie tak bardzo psychicznie "wyprowadzic" Faceta z rownowagi, ze w efekcie stracil kontrole nad tym czego dokonal ! Gdyz dosc czesto, wina lezy mniej/wiecej - gdzies tam po srodku ! I dlatego te Kobiety ktore "czesto" Prowokuja... wczesniej obcinaja wlosy na krotko !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA