niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dostanie elektroniczną obrączkę

Dostanie elektroniczną obrączkę

Dostanie elektroniczną obrączkę
Data publikacji: 2018-04-30 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:09
Wywietleń: 1611 325573

Na rok więzienia Sąd Rejonowy w Łobzie skazał 29-letniego Jana R. Mężczyzna w nocy z 4 na 5 lutego 2018 r. rzucił się na policjantów z siekierą w ręku. Funkcjonariusze postrzelili go w nogę.

Policjantów wezwano na interwencję kilka minut po północy – do domu w Dalnie koło Łobza. O pomoc poprosiła rodzina. Pijany 29-latek zachowywał się agresywnie. Awanturował się. Terroryzował domowników już od lat. Psychicznie i fizycznie znęcał się nad rodzicami.

Choć był pijany, najwyraźniej zdawał sobie sprawę z tego, że wezwano policję. Dlatego zanim przyjechała, wybiegł z domu i schował się w komórce. Długo nie chciał z niej wyjść. W pewnym momencie jednak wybiegł. Miał w ręku siekierę. Ruszył z nią w stronę funkcjonariuszy.

Mężczyzna nie reagował na polecenia. Policjanci musieli więc wyciągnąć broń. Oddali strzały ostrzegawcze, ale mężczyzna nadal biegł w ich stronę. Zatrzymał go dopiero postrzał w nogę (na szczęście rana okazała się niegroźna).

Jan R. został zatrzymany (był pijany, miał w organizmie 2 promile alkoholu). Później na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W ubiegłym tygodniu został skazany na rok więzienia. Sędzia prowadzący sprawę zgodził się na możliwość odbycia części kary przez oskarżonego w systemie dozoru elektronicznego.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator nie podjął jeszcze decyzji o jego ewentualnym zaskarżeniu, ale złożył wniosek o pisemne uzasadnienie orzeczenia.

(lw)

Fot. Służba Więzienna

Komentarze

miso
Niech się zapisze do KOD w ramach redocjalizacji
2018-05-01 10:17:34
Redaktorze !! Przeoczenie !!
Nie pisze, że postrzelili go z broni SŁUŻBOWEJ PO ODDANIU STRZAŁÓW OSTRZEGAWCZYCH. A fe...
2018-04-30 20:45:52
xxx
Czy podatnicy wolą szybką i tanią eutanazję czy opłatę dla takich osób wakacji w pierdlu przez np kolejne 20 lat ? od urzedu skarbowego corocznie powinna byc informacja ile dany podatnik na co przeznaczyl jak zobaczy na co i na kogo szybko zmieni zdanie,bo kazdy moze płacic ,ale nie ŁON !!!!
2018-04-30 19:21:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie