poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dostanie elektroniczną obrączkę

Dostanie elektroniczną obrączkę

Dostanie elektroniczną obrączkę
Data publikacji: 2018-04-30 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:09
Wywietleń: 1422 325573

Na rok więzienia Sąd Rejonowy w Łobzie skazał 29-letniego Jana R. Mężczyzna w nocy z 4 na 5 lutego 2018 r. rzucił się na policjantów z siekierą w ręku. Funkcjonariusze postrzelili go w nogę.

Policjantów wezwano na interwencję kilka minut po północy – do domu w Dalnie koło Łobza. O pomoc poprosiła rodzina. Pijany 29-latek zachowywał się agresywnie. Awanturował się. Terroryzował domowników już od lat. Psychicznie i fizycznie znęcał się nad rodzicami.

Choć był pijany, najwyraźniej zdawał sobie sprawę z tego, że wezwano policję. Dlatego zanim przyjechała, wybiegł z domu i schował się w komórce. Długo nie chciał z niej wyjść. W pewnym momencie jednak wybiegł. Miał w ręku siekierę. Ruszył z nią w stronę funkcjonariuszy.

Mężczyzna nie reagował na polecenia. Policjanci musieli więc wyciągnąć broń. Oddali strzały ostrzegawcze, ale mężczyzna nadal biegł w ich stronę. Zatrzymał go dopiero postrzał w nogę (na szczęście rana okazała się niegroźna).

Jan R. został zatrzymany (był pijany, miał w organizmie 2 promile alkoholu). Później na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W ubiegłym tygodniu został skazany na rok więzienia. Sędzia prowadzący sprawę zgodził się na możliwość odbycia części kary przez oskarżonego w systemie dozoru elektronicznego.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator nie podjął jeszcze decyzji o jego ewentualnym zaskarżeniu, ale złożył wniosek o pisemne uzasadnienie orzeczenia.

(lw)

Fot. Służba Więzienna

Komentarze

miso
Niech się zapisze do KOD w ramach redocjalizacji
2018-05-01 10:17:34
Redaktorze !! Przeoczenie !!
Nie pisze, że postrzelili go z broni SŁUŻBOWEJ PO ODDANIU STRZAŁÓW OSTRZEGAWCZYCH. A fe...
2018-04-30 20:45:52
xxx
Czy podatnicy wolą szybką i tanią eutanazję czy opłatę dla takich osób wakacji w pierdlu przez np kolejne 20 lat ? od urzedu skarbowego corocznie powinna byc informacja ile dany podatnik na co przeznaczyl jak zobaczy na co i na kogo szybko zmieni zdanie,bo kazdy moze płacic ,ale nie ŁON !!!!
2018-04-30 19:21:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie