wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Świat > W browarach przez upały posucha skrzynek

W browarach przez upały posucha skrzynek

W browarach przez upały posucha skrzynek
Data publikacji: 2018-07-24 23:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-27 13:45
Wywietleń: 1688 339769

Z powodu niezwykle długich upałów i związanej z tym wzmożonej produkcji piwa browarom w Niemczech zaczyna brakować skrzynek do transportu tego trunku. Producenci ostrzegają przed opóźnieniami w dostawach i apelują do klientów o szybkie zwracanie skrzynek.

- Nietypowo długi okres upałów postawił na głowie wyliczenia browarników - ocenił Niklas Other, wydawca branżowego magazynu "Inside". W kwestii brakujących skrzynek "w branży (browarniczej) panuje dramatyczna sytuacja" - powiedział, dodając, że niektóre browary obecnie nie są wręcz w stanie realizować dostaw niektórych rodzajów piwa.

Rzecznik Niemieckiego Związku Browarników (DBB) Marc-Oliver Huhnholz przestrzegł, że w miesiącach letnich mogą powtarzać się przestoje w dostawach.

Z tego powodu branża apeluje do klientów o jak najszybszy zwrot skrzynek. Na Facebooku browar Moritz Fiege z Bochum prosi, by z zaniesieniem skrzynek do sklepu nie zwlekali do powrotu z urlopu, lecz by zrobili to jeszcze przed wyjazdem. "Najpierw zwrot, potem wolne" - brzmi hasło internetowej odezwy.

Problem pogarsza fakt, że browary sprzedają swoje piwa w różnych butelkach, które wymagają dostosowanych do nich skrzynek, co uniemożliwia wymianę skrzynek między producentami.

Według wyliczeń browaru Veltins ogółem w obrocie w Niemczech znajduje się ok. 500 mln skrzynek wielokrotnego użytku, z czego ok. 180 mln przypada na branżę browarniczą. Na problemy z brakującymi skrzynkami uskarżali się już wcześniej pojedynczy producenci wody mineralnej.

(pap)

Fot. Moritz Fiege/Facebook

Komentarze

Płacz wyskrzynkowanych!
"Problem pogarsza fakt, że browary sprzedają swoje piwa w różnych butelkach, które wymagają dostosowanych do nich skrzynek, co uniemożliwia wymianę skrzynek między producentami."......Putin nie dość iż morduje Noviczokiem to jeszcze byłych "nazistów" pozbawił skrzynek.
2018-07-27 13:06:33
%
Płaczmy, bo niemieccy alkoholicy nie mają piwa :(
2018-07-25 06:45:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie