Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wolne piwo na bulwarze

Data publikacji: 2018-06-13 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:13
Wolne piwo na bulwarze
 

Uchwała szczecińskiej Rady Miasta w sprawie odstępstwa od zakazu picia alkoholu na Bulwarze Gdyńskim została w środę (13 czerwca) opublikowana w dzienniku urzędowym województwa zachodniopomorskiego. To oznacza, że wojewoda Tomasz Hinc nie stwierdził w niej uchybień.

Podczas postępowania nadzorczego służby prawne wojewody prosiły o wyjaśnienie Radę Miasta Szczecin oraz komendanta wojewódzkiego policji, czy odstępstwo od zakazu picia napojów alkoholowych na terenie wskazanym w uchwale może powodować zakłócanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

– W odpowiedzi zastępca prezydenta Krzysztof Soska poinformował, że „UM Szczecin wprowadził codzienny harmonogram sprzątania tego terenu, jak również doposażył go w dodatkowe pojemniki na odpady”. Dodał także, że „omawiany obszar jest wyposażony w nowoczesny system monitoringu wizyjnego, z którego obraz jest podstawowym narzędziem do obserwacji zachowań oraz podejmowania interwencji w przypadku naruszania porządku i zasad współżycia społecznego”. Zastępca prezydenta dodał także, że „po wprowadzeniu pozwolenia na spożywanie alkoholu na tym terenie wskazane będzie zabezpieczenie porządku i czystości na tym obszarze oraz wzmocnienie patroli” – informuje Agnieszka Muchla-Łagosz, rzeczniczka prasowa wojewody.

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji, insp. Piotr Ostrowski, przywołał zaś statystyki, które wskazują, że Bulwar Gdyński nie stanowi szczególnie zagrożonego rejonu. Rzeczniczka przytacza cytat także z odpowiedzi zastępcy komendanta: „W rejonie Bulwaru Gdyńskiego w okresie jego aktywnego funkcjonowania tj. od 1 marca 2018 r. do 31 maja 2018 r. odnotowano 2 przypadki przestępstw mających wpływ na bezpieczeństwo publiczne, co stanowi 1,4 proc. ogółu takich przestępstw na terenie Komisariatu Policji Szczecin-Dąbie. We wskazanym okresie funkcjonariusze policji w okolicy Bulwaru Gdyńskiego przeprowadzili 84 interwencje, co stanowi ułamek procenta wszystkich interwencji przeprowadzonych w tym okresie na terenie miasta Szczecin”.

Inspektor zaznaczył też, że w razie wprowadzenia odstępstwa nadal będzie karane spożywanie alkoholu powyżej 12 proc.

– W badanej uchwale nie stwierdziliśmy błędów, które wyeliminowałyby ją z obrotu prawnego – rzeczniczka przytacza podsumowanie Tomasza Hinca, wojewody zachodniopomorskiego. – Mam nadzieję, że służby miejskie, przy wsparciu policji, będą utrzymywać porządek na Bulwarze Gdyńskim i zadbają o bezpieczeństwo wszystkich przebywających tam osób. Ufam też, że osoby, które będą legalnie w tym miejscu spożywać alkohol, będą to robić w sposób, który nie przekracza ogólnie przyjętych norm kulturowych – czyli rozsądnie, z umiarem i zachowaniem kultury osobistej.

Uchwała wchodzi w życie 14 dni po publikacji w dzienniku urzędowym, tj. 28 czerwca.

(sag)

Fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

trohan
2018-06-14 10:30:57
Macie problem ? Ostatecznie miasto należy do mieszkańców a nie do rady miasta, chociaż oni nie wiadomo dlaczego czują się właścicielem wszystkiego nawet wody deszczowej.
%
2018-06-14 06:51:49
Wolne? To byłoby dobre, sączenie jednego piwa całe popołudnie i wieczór, a tu chodzi o szybkie piwo, a najlepiej osiem, które łykiem wychyla młodzież.
Joens
2018-06-14 04:36:29
“Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło,to zrodzą się prawa robactwa. I zrodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać. i zrodzą się fanatycy, którzy będą sie do niego modlic i wielbić."
Smieszki
2018-06-13 22:37:22
Co chwilę ogłaszają, że można, a tu hyc - jakieś odwołanie i naloty policji z mandatami. No brawo radni. Dawać nazwiska tych, którzy kombinują.
Dzieje... i nie dzieje
2018-06-13 21:04:27
Jak by nie patrzyl i nie liczyl... do wszystkiego trzeba odpowiedniej i wlasciwej Kultury... i Polakow !!
Co się dzieje !? Co robicie z Jasnymi Błoniami !?
2018-06-13 19:49:50
Od wiosny praktycznie każdy weekend, czyli osiem dni w miesiącu są tam urządzane jakieś festyny, juble, biegi, odpusty. Przecież nasza b. prestiżowa, piękna w skali europejskiej oaza zieleni w mieście będzie stratowana, zadeptana, zaśmiecona.Jeśli nie wiadomo dla czego, wiadomo dla szmalu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA