środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Papież z wizytą w Afryce

Papież z wizytą w Afryce

Papież z wizytą w Afryce
Data publikacji: 2015-11-26 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1491 42438

Papież Franciszek przybył z kilkudniową wizytą do Afryki, nie zmieniając swych planów, mimo napiętej sytuacji w Europie po zamachach w Paryżu. Apelował w Kenii o sprawiedliwość i solidarność. Mówił, że konflikty i terroryzm karmią się strachem i desperacją, rodzącymi się z ubóstwa i frustracji.

Przed Pałacem Prezydenckim w stolicy Kenii Nairobi odbyła się w środę oficjalna ceremonia powitania papieża, który rozmawiał potem z szefem państwa Uhuru Kenyattą. Następnie Franciszek spotkał się z ponad 3 tysiącami przedstawicieli władz kraju, biznesu i kultury oraz korpusu dyplomatycznego.

- Tak jak Kenia, również inne kraje działają, by zbudować na solidnych podstawach wzajemnego szacunku, dialogu i współpracy wieloetniczne społeczeństwo, które będzie naprawdę harmonijne, sprawiedliwe i włączające wszystkich - oświadczył Franciszek. Zdaniem papieża ochrona młodzieży, inwestowanie w nią i pomaganie jej jest najlepszym sposobem zapewnienia godnej przyszłości.

- Tak długo, jak nasze społeczeństwa będą doświadczać podziałów - czy to etnicznych, religijnych czy ekonomicznych - wszyscy mężczyźni i kobiety dobrej woli wezwani są do działania na rzecz pojednania i pokoju, przebaczenia i wyleczenia serc. Doświadczenie pokazuje, że przemoc, konflikt, terroryzm karmią się strachem, nieufnością i desperacją, które rodzą się z ubóstwa i frustracji - mówił Franciszek. Wskazał, że “walka z tymi wrogami pokoju i dobrobytu powinna być prowadzona przez mężczyzn i kobiety, którzy bez strachu wierzą w wielkie wartości duchowe i polityczne”. Do przedstawicieli władz Kenii papież apelował, by krzewili ducha solidarności i okazywali szczególną troskę o ubogich, o młodzież i sprawiedliwy rozdział dóbr. Prosił o to także podczas czwartkowej mszy. (pap)

 

Fot. EPA/DAI KUROKAWA

Komentarze

Obronca prawdy,
Widac wiec... ze tak Kurierowa jak i Papieska Cenzura pracuja 24 godz. na dobe ?
2015-11-27 10:55:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy