Piątek, 19 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Duda w Watykanie

Data publikacji: 09 listopada 2015 r. 20:44
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Duda w Watykanie
Prezydentowi podczas spotkania z papieżem towarzyszyły żona i córka. Fot. EPA/ETTORE FERRARI  

Ponad 20 minut trwała w poniedziałek przed południem rozmowa w cztery oczy prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem. Była to pierwsza wizyta nowego prezydenta RP w Watykanie.

Następnie do papieskiej biblioteki, w której odbywała się audiencja, weszli pozostali członkowie delegacji z małżonką prezydenta Agatą i córką Kingą. Prezydent podarował papieżowi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Otrzymał zaś od Franciszka papieski medal oraz egzemplarz encykliki "Laudato si'".

- Niech Matka Boska opiekuje się Ojcem Świętym - powiedział Andrzej Duda do papieża. Poprosił go o modlitwę. Poinformował, że Ojciec Święty w czasie wizyty w Polsce chciałby odwiedzić - poza Krakowem, gdzie będą odbywać się w 2016 r. Światowe Dni Młodzieży - także Częstochowę oraz pomodlić się w Auschwitz. Podał, że we wspólnej rozmowie pojawiły się wątki dotyczące zarówno sytuacji w Polsce, jak i w całej Europie m.in. na Ukrainie czy ta dotycząca uchodźców.

Jeśli chodzi o wrażenia po spotkaniu Duda powiedział: "Ojciec Święty jest niesamowity - człowiek niezwykle spokojny, emanujący dobrem". Jak relacjonował Duda papież prosił, by się za niego modlić i zapewnił, że będzie się modlić za Polaków i Polskę. (pap)

 

Na zdjęciu: Prezydentowi podczas spotkania z papieżem towarzyszyły żona i córka.

Fot. EPA/ETTORE FERRARI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Observer,
2015-11-11 22:22:19
Miejmy nadzieje, ze i ta Wizyta przyniesie duzo dobrego dla Polski...! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA