czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Świat > Co 7 sekund za mąż wychodzi dziewczynka

Co 7 sekund za mąż wychodzi dziewczynka

Co 7 sekund za mąż wychodzi dziewczynka
Data publikacji: 2016-10-12 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1995 159671

Co siedem sekund na świecie wychodzi za mąż dziewczynka, która nie ukończyła 15. roku życia – alarmuje organizacja Save the Children w opublikowanym we wtorek raporcie. W krajach takich jak Afganistan, Indie, Jemen czy Somalia za mąż wydawane są już 10-latki.

– Małżeństwo, w które wstępuje dziecko, rozpoczyna serię krzywdzących okoliczności, pozbawiających dziewczęta podstawowych praw – do edukacji, rozwoju i pozostania dziećmi – zaznaczyła szefowa Save the Children Helle Thorning-Schmidt.

– Dziewczynki, które zbyt wcześnie wychodzą za mąż, często nie chodzą do szkoły i są bardziej narażone na przemoc domową, wykorzystywanie i gwałt. Zachodzą w ciążę i są narażone na choroby przenoszone drogą płciową, w tym zakażenie HIV – dodała.

Najgorsza sytuacja jest w Nigrze, Czadzie, Republice Środkowoafrykańskiej, Mali i Somalii. Na szczycie zestawienia znalazły się natomiast Szwecja, Finlandia, Norwegia, Holandia i Belgia. Polska uplasowała się na 22. miejscu, za Australią i przed Estonią.

UNICEF szacuje, że liczba kobiet wychodzących za mąż w dzieciństwie wzrośnie z 700 milionów obecnie do ok. 950 mln do 2030 roku. (pap)

Fot. EPA

 

 

Komentarze

8 - ma sekunda,
Bo tak nakazuja Ich tradycje i Religie z Islamem wlacznie !!
2016-10-16 23:22:49
666
Apele To może te niewiasty, które dały się zmanipulować i w owczym pędzie potruchtały w czarnych ubiorach protestować przeciwko projektowi ustawy nie wiedząc kto go wystosował, wyjdą na ulicę i swoją niespożytą energię wykorzystają właśnie w tym celu - w obronie tych biednych dziewczynek? Nie pójdą bo szanują kulturę innych narodów
2016-10-14 16:35:41
Apele
To może te niewiasty, które dały się zmanipulować i w owczym pędzie potruchtały w czarnych ubiorach protestować przeciwko projektowi ustawy nie wiedząc kto go wystosował, wyjdą na ulicę i swoją niespożytą energię wykorzystają właśnie w tym celu - w obronie tych biednych dziewczynek?
2016-10-12 14:02:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie