środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > PANtografik uczy i podpowiada

PANtografik uczy i podpowiada [FILM]

PANtografik uczy i podpowiada
Data publikacji: 2016-10-04 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:16
Wywietleń: 2037 157795

PANtografik, sympatyczna postać, która będzie przypominała pasażerom o tym jak należy się zachować w komunikacji miejskiej, została już przedstawiona uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinie. Dzieci obejrzały także film „Bezpieczny tramwaj” i wzięły udział w konkursie dotyczącym zasad ruchu drogowego. Spot przygotowany przez spółkę Tramwaje Szczecińskie i Telewizję Szczecin pokazany był pierwszy raz i spotkał się z dużym zainteresowaniem i akceptacją. Jest dostępny dla wszystkich szczecińskich podstawówek.

- Jak bezpiecznie dotrzeć do tramwaju? Jak zachować się podczas podróży nim? Młodzi pasażerowie dowiadują się tego z filmu, który bezpłatnie ma trafić do wszystkich szkół podstawowych w Szczecinie - informuje Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Materiał ma uświadomić dzieciom, że tramwaj to ogromna maszyna, która nie zatrzyma się w jednej chwili i trzeba uważać zarówno podczas jazdy nim jak i w drodze do przystanku. Dodatkowo spot przypomina o konieczności ustąpienia miejsca osobie starszej czy trzymania się poręczy podczas podróży. Podstawowe zasady pokazane są w formie scenek, w których aktorami są młodzi piłkarze z KS Stal Szczecin.

- Mamy świadomość, że zarówno dzieci jak i dorośli zapominają czasami jak zachować się w tramwaju. Liczymy na to, że nasza akcja przypadnie pasażerom do gustu i poprawi się ich świadomość i komfort jazdy. Uczniowie na lekcjach wychowawczych będą mogli zobaczyć krótki film, w którym zaprezentowane jest to, co najbardziej dotyczy najmłodszych psasażerów właśnie - zdejmij słuchawki, rozejrzyj się, nie biegnij – chcemy, żeby najmłodsi nie zapominali o tym i dbali o swoje bezpieczeństwo. To jest pierwszy element naszej akcji. – dodaje Krystian Wawrzyniak, prezes spółki Tramwaje Szczecińskie.

 

Komentarze

Kasa
Żałosne, ale liczy się, że ktoś skasował za stworzenie takiej maszkary.
2016-10-05 07:40:51
Gargamel
Czy kolo który wymyślił tą postać odpowiada też za zapomnianego juź dzisiaj duszka-ciepluszka jakiego SEC zaprezentował nam kilka lat temu??
2016-10-04 22:31:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie